Strona główna > Inne > Wiadomości inne
Karina Lipiarska-Pałka z kwalifikacją do Rio2015-08-08 17:05:00

Zabierzowianka Karina Lipiarska-Pałka, zawodniczka ULKS Grot Zabierzów i podopieczna trenera Aleksandra Jabłońskiego, jako jedyna spośród reprezentantów naszego kraju wywalczyła kwalifikację dla Polski na Igrzyska Olimpijskie 2016 podczas niedawnych mistrzostw świata w łucznictwie, przeprowadzonych w Kopenhadze.

Karina nie zdołała indywidualnie awansować do 1/8 finału, ale wystąpiła w dodatkowym turnieju drugiej szansy. W nim  rozstawiona była z numerem 2. W pojedynku półfinałowym uległa reprezentantce Austrii Laurence Baldauff 2:6 i pozostał jej jeszcze pojedynek o trzecie miejsce z Azerką Olgą Senyuk. Polka rozpoczęła od prowadzenia 4:0, jednak rywalka doprowadziła do stanu 4:4. W piątym secie, przy chwilami porywistym wietrze, Karina nie pozostawiła przeciwniczce złudzeń trafiając trzy strzały w „10”, potwierdzając tym samym kwalifikację do Rio 2016 dla polskiej zawodniczki.

W MŚ w Kopenhadze Karina Lipiarska-Pałka została ostatecznie sklasyfikowana na miejscu 17.

Przed naszymi reprezentantami jeszcze jedna szansa uzyskania kwalifikacji, w przyszłorocznych mistrzostwach Europy w brytyjskim Nottingham. Pula przepustek do Rio będzie jednak bardzo skromna.

Podopieczna trenera Aleksandra Jabłońskiego, zawodniczka ULKS Grot, jest pierwszą mieszkanką Zabierzowa, która dla Polski zdobyła kwalifikację olimpijską. Oby za rok również rozsławiała nasz kraj i region na Igrzyskach w Brazylii.