Strona główna > Inne > Wiadomości inne
Dwa medale łuczników Grota2015-02-17 11:31:00

W Milówce odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski w łucznictwie. Grot Zabierzów wraca z tych zawodów z tarczą, ze złotym i brązowym medalem.

Zmagania jako pierwsi rozpoczęli juniorzy. Trzyosobowa ekipa GROTA w składzie Krystian Molenda, Jakub Dudek i Piotr Ziębiński, debiutując na tej rangi imprezie, osiągnęła wyniki na miarę swojego poziomu. Najlepszym był Krystian Molenda, który jako jedyny przeszedł fazę kwalifikacji (na 26. miejscu) by ostatecznie, po rozgrywkach w fazie pojedynków zająć 17. miejsce w klasyfikacji generalnej. W rywalizacji zespołowej zawodnicy z Zabierzowa zajęli odległe 11. miejsce.

Niespodziewanie, ale zasłużenie w kategorii młodzieżowej zespół Grotu w składzie – Adrianna Kawa, Diana Stalmach i Agata Malec zdobył złoty medal pokonując w finale po barażu Jar Kielnarowa. Zawodniczki Grotu zdecydowanie prowadziły po kwalifikacjach, a w fazie gier zespołowych pokonały Łucznik Żywiec6:2.

Również indywidualnie zajęły wysokie pozycje – Adrianna Kawa była piąta, Agata Malec ósma, a Diana Stalmach dziewiąta.

W kategorii seniorek drużyna Grotu w składzie – Karina Lipiarska-Pałka, Agata Stanieczek, Anna Stanieczek, Karolina Szajnowska – wywalczyłą brąz. W meczu o wejście do strefy medalowej pokonała Sokół Radom 7:3, a w spotkaniu o finał uległa Łucznikowi Żywiec 1:7.

Indywidualnie Karina Lipiarska-Pałka zajęła 7. miejsce, Anna Stanieczek – 9., Agata Stanieczek i Karolina Szajnowska – ex aequo 17.