Strona główna > Inne > Wiadomości inne
Karina Lipiarska mistrzynią Małopolski2015-02-02 14:02:00

W Zabierzowie odbyły się Halowe Mistrzostwa Małopolski w łucznictwie. Uczestniczyło w nich 56 zawodniczek i zawodników reprezentujących 7 klubów.

W konkurencji open wśród kobiet, podobnie jak w roku ubiegłym, zwyciężyła Karina Lipiarska (Grot Zabierzów), pokonując w finale Katarzynę Mickiewicz 7:3. Trzecie miejsce zajęła Agata Bulwa, halowa mistrzyni Polski na rok 2014.

W konkurencji open wśród mężczyzn triumfował Jakub Kot (Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska) pokonując w finale Mirosława Przygodę (Płaszowianka Kraków), zaś miejsce 3 zajął kadet z Dąbrowy Tarnowskiej – Grzegosz Warias.

W łukach bloczkowych wśród kobiet najlepszą była Renata Leśniak (MGOKiS Dobczyce), wyprzedzając koleżankę klubową Magdalenę Zarzycką i Ewę Płoszaj (Orlik Goleszów). Wśród mężczyzn strzelających z łuków bloczkowych mistrzem został Jakub Fularski (MGOKiS Dobczyce), pokonując w finale Stanisława Żyłę (Płaszowianka). 3. miejsce zajął Jakub Matuszewski (Fundacja).

W kategorii juniorek młodszych zwyciężyła Lidia Milas (Dąbrovia). Drugie i trzecie miejsce przypadły młodym zawodniczkom z Płaszowianki – Katarzynie Krawczyk i Emilii Popławskiej-Walusiak. Na czwartym miejscu zawody zakończyła Zuzanna Kulig (Grot Zabierzów).

Wśród juniorów młodszych zwyciężył Grzegorz Warias (Dąbrovia) wyprzedzając o 1 punkt Dariusza Bielę z Płaszowianki. Trzecie miejsce wywalczył Bartosz Skowron z Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska.