Strona główna > Inne > Wiadomości inne
Robert Kubica partnerem LOTOSU2014-12-23 19:27:00

Grupa LOTOS jest oficjalnym partnerem Roberta Kubicy, który znalazł się w stawce kierowców walczących o rajdowe mistrzostwo świata WRC.

Robert Kubica w zeszłym roku wrócił do wielkiego ścigania po groźnym wypadku i od razu zdobył mistrzostwo świata w klasie WRC2. Wygrał pięć z siedmiu rajdów, wybrany został także osobowością roku w plebiscycie Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA).

30-letni Robert Kubica to znany na całym świecie kierowca, mistrz wyścigowy i rajdowy. Przygodę z wyścigami rozpoczął w wieku 6 lat od kartingu i zdobył sześć tytułów mistrza Polski. Szybko wspinał się po szczeblach wyścigowej drabiny. W 2005 roku zdobył mistrzostwo World Series by Renault, rok później, jako pierwszy Polak zadebiutował w Formule 1 na torze Hungaroring w Grand Prix Węgier. Jeszcze w tym samym sezonie po raz pierwszy stanął na podium na torze Monza w Grand Prix Włoch. W 2008 roku zwyciężył w Grand Prix Kanady, a cały sezon zakończył na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej. W sumie 12 razy stawał na podium F1, wyrabiając sobie opinię jednego z najlepszych kierowców wyścigowych świata.

Wypadek podczas Ronde di Andora w 2011 roku wykluczył go z Formuły 1, ale po wyleczeniu kontuzji wrócił za kierownicę i rozpoczął starania o miano najlepszego rajdowca świata. Już w pierwszym roku startów wywalczył mistrzostwo świata WRC 2 i wybrany został osobowością roku w plebiscycie Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA).

Przebojem wdarł się rajdowej elity - w pierwszym starcie w WRC wygrał dwa odcinki specjalne Rajdu Monte Carlo i od razu okrzyknięty został najbardziej błyskotliwym debiutantem. W tym roku bierze udział we wszystkich 13 rundach Rajdowych Mistrzostw Świata.

Kubica jeździ autem przygotowywanym przez angielski zespół M-Sport, który odpowiada za starty w światowych rajdach samochodów marki Ford Fiesta WRC.