Strona główna > Inne > Wiadomości inne
Srebrne medale łuczniczek Grota Zabierzów2014-09-29 15:53:00

W podkarpackiej Boguchwale odbyły się 78. Mistrzostwa Polski w łucznictwie. W rywalizacji drużynowej srebrny medal zdobył Grot Zabierzów w składzie: Karina Lipiarska, Agata Stanieczek i Anna Stanieczek.

Łuczniczki z Zabierzowa pokonały PTG Sokół Radom 6:0, a w półfinale Łucznik Żywiec 5:1. W finale uległy doskonale dysponowanym koleżankom z Marymontu Warszawa 0:6.

Indywidualnie Karina Lipiarska, podobnie jak w ubiegłym roku, w finale stoczyła bardzo wyrównany pojedynek z najlepszą zawodniczką Polski – Justyną Mospinek (Piątka Zgierz), ulegając 5:6 po barażu. W drodze do finału Lipiarska pokonała Ewę Sobieraj (Marymont Warszawa) 6:0, koleżankę klubową Agatę Stanieczek 6:4, Małgorzatę Sobieraj (Sokół Radom) 6:0 i Natalię Leśniak (Łucznik Żywiec) 6:2.

W strzelaniu na dystansie 30 m Karina Lipiarska wspólnie z Justyną Mospinek zdobyła złoty medal.

Doskonale wypadły pozostałe zawodniczki Grota – Anna Stanieczek zajęła ÓSME, a Agata Stanieczek dziesiąte miejsce.

Wśród mężczyzn zwyciężył Kacper Sierakowski (Marymont Warszawa) i zespół Marymontu Warszawa.