Strona główna > Inne > Wiadomości inne
Łucznicy z Zabierzowa wicemistrzami Polski2013-03-18 15:48:00

W Zgierzu odbyły się w miniony weekend XIII Halowe Mistrzostwa Polski juniorów młodszych w łucznictwie. W konkurencji zespołowej mężczyzn Grot Zabierzów w składzie: Krystian Molenda, Jakub Dudek i Piotr Ziębiński zdobył srebrny medal.

Zabierzowianie zajmowali 11. miejsce po kwalifikacjach, a w meczach turniejowych pokonali kolejno Mazowsze Teresin (215:209), Piątkę Zgierz (212:207) i Społem Łódź (215:211), by w finale ulec Łucznikowi Żywiec (231:216), który uzyskał wynik równy rekordowi Polski.

W konkurencji zespołowej kobiet ósme miejsce zajęła drużyna Płaszowianki Kraków.

W konkurencji indywidualnej kobiet brązowy medal zdobyła Anna Forgiel z Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska.

Zwycięzcami zostali:

Juniorki młodsze: Marta Maciejewska (Stella Kielce) i zespół Mewy Kołobrzeg

Juniorzy młodsi: Patryk Gołąbczak (Boruta Zgierz) i zespół Łucznika Żywiec

W mikstach: zespół Marymontu Warszawa

W zawodach uczestniczyło 211 zawodników z wszystkich czołowych klubów łuczniczych Polski.