Strona główna > Inne > Wiadomości inne
Po raz czwarty o Puchar Dyrektora ZSB 12012-12-11 21:42:00

Już po raz czwarty odbył się coroczny drużynowy Międzyinternatowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Krakowie. Zwyciężyła reprezentacja Internatu Zespołu Społecznych Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego.

Turniej odbył się w hali sportowej Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Krakowie, przy ul. Szablowskiego 1. Do udziału zaproszone zostały czteroosobowe ekipy - reprezentacje krakowskich internatów i burs: Internatu Zespołu Szkół Elektrycznych nr 1, Bursy Szkolnictwa Ponadpodstawowego nr 1, Internatu Zespołu Szkół nr 1, Internatu Zespołu Szkół Łączności, Internatu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Giebułtowie, Internatu Zespołu Społecznych Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego oraz organizatora i gospodarza turnieju - Internatu Zespołu Szkół Budowlanych nr 1. W wyniku zaciętej i pełnej emocji rywalizacji udział w szerokim finale zapewniły sobie cztery drużyny: reprezentacja Internatu ZS nr 1, Internatu ZSŁ, Internatu ZSSOMS oraz Bursy nr 1.

W finale o I miejsce minimalnie lepsi okazali się pingpongiści Internatu ZSSOMS, wygrywając z Internatem ZSŁ. W rywalizacji o III miejsce reprezentacja Internatu ZS nr 1 pokonała Bursę nr 1.

W trakcie rozgrywek, przeprowadzonych pod koniec listopada, wyłoniono także najlepszego zawodnika, którym został Dominik Foryś z Internatu ZSŁ (ubiegłoroczny wicemistrz). Drugie i trzecie miejsce w tej klasyfikacji zajęli odpowiednio Radosław Antolak z Internatu ZSSOMS i Sebastian Pastva z Bursy nr 1.

Najlepsze drużyny i najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki i puchary, a   wszyscy uczestnicy dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Nadmienić należy, iż z roku na rok wzrasta ilość uczestników turnieju, a zawodnicy mogą liczyć na stały doping sporej grupy kibiców. Świadczy to o dużym zainteresowaniu takimi  formami zajęć pozalekcyjnych dla młodzieży i potrzebie kontynuowania tego turnieju.