Strona główna > Inne > Wiadomości inne
Złoty Liść Jesieni dla Grota Zabierzów2012-10-09 01:36:00

Tradycyjnie w Kielcach młodzi łucznicy kończyli sezon na otwartych torach Stelli. Ponad 150 uczestników reprezentujących 20 klubów wzięło udział w corocznych zawodach dzieci i młodzików – Złoty Liść Jesieni.

Barwy regionu w zawodach tych reprezentowała ośmioosobowa ekipa młodych łuczniczek i łuczników Grota Zabierzów: w kategorii młodziczek – Anna Michalik i Zuzanna Kulig, w kategorii młodzików – Krystian Molenda, Jakub Dudek i Piotr Ziębiński, w kategorii dzieci – Aleksandra Dudek, Paulina Natoń i Arkadiusz Bazgier.

Był to kolejny udany start zabierzowian w tym roku. W klasyfikacji zespołowej łuczniczki i łucznicy Grota pozostawili w pokonanym polu pozostałe ekipy, zdobywając pierwsze miejsce i okazały puchar. Przypomnijmy, iż równo rok temu wracali z Kielc bez medali, drużynowo zajmując miejsce 4.

Indywidualnie w kategorii młodzików pierwsze miejsce zajął Krystian Molenda, na drugim zameldował się Jakub Dudek. Do ostatnich strzał decydowały się losy 3. miejsca. Ostatecznie Piotr Ziębiński był 4.

W kategorii młodziczek na czwartej pozycji zakończyła zawody Anna Michalik, a 6. miejsce zajęła Zuzanna Kulig.

W kategorii dzieci wśród dziewczynek brązowy medal zdobyła Aleksandra Dudek, zaś Paulina Natoń zajęła 8. miejsce. Wśród chłopców Arkadiusz Bazgier był również ósmy.