Strona główna > Inne > Wiadomości inne
Łucznictwo: Małopolska lepsza od Podkarpacia, prymat Grota2012-09-25 14:39:00

Równolegle do Jesiennego Młodzieżowego Turnieju Lajkonika, 23 września na torach łuczniczych KS Płaszowianka przeprowadzono Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w łucznictwie klasycznym.

Zawody te to rywalizacja między województwami – małopolskim i podkarpackim – zaliczana do współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu: "Szkolenie i współzawodnictwo młodzieży uzdolnionej sportowo". Zatem wyniki uzyskiwane podczas tych mistrzostw mogą, w roku 2013, mieć wpływ na wysokość przyznawanej dotacji z budżetu państwa dla województwa, związku oraz klubu na szkolenie kadr młodziezowych.

Grot Zabierzów do tej rywalizacji wystawił 17 młodziczek i młodzików.

Zawodnicy Grota Zabierzów sprostali postawionemu zadaniu w tych zawodach, w których – teoretycznie – walczyli o pieniądze dla Małopolski i swoich klubów. Przywieźli z nich 7 medali, 6 tytułów mistrzowskich i wicemistrzowskich w konkurencjach indywidualnej i zespołowej oraz tytuł najlepszego klubu makroregionu.

W konkurencji indywidualnej młodziczek (wielobój ŁB) Anna Michalik zdobyła I miejsce i złoty medal oraz tytuł Międzywojewódzkiego Mistrza Młodzików na rok 2012. Zuzanna Kulig zajęła miejsce trzecie, zdobyła medal brązowy. Ewa Ramut była 10. Pozostałe młodziczki Grota, zajmując miejsca w drugiej dziesiątce, dostarczyły cennych punktów do rywalizacji międzywojewódzkiej i klubowej.

W konkurencji zespołowej (3ŁB) tytuł Drużynowego Międzywojewódzkiego Mistrza Młodzików na rok 2012 przypadł zespołowi Małopolska I w składzie: Anna Michalik (Grot Zabierzów), Wiktoria Malik (Dąbrovia) i Justyna Nicieja (Sokole Oko Zawadka). Tytuł drugiego wicemistrza Międzywojewódzkiego Młodzików za zdobycie miejsca trzeciego zdobył zespół Małopolska II w składzie: Zuzanna Kulig (Grot Zabierzów), Katarzyna Krawczyk (Płaszowianka), Justyna Korzeniowska (Sokole Oko Zawadka). Zespół ULKS Grot Zabierzów w składzie: Ewa Ramut, Aleksandra Kozień i Urszula Korzonek zajął miejsce czwarte, zaś zespół Małopolska III w składzie którego wystąpiła Katarzyna Stachowicz – miejsce 7.

Młodzicy Grota Zabierzów (zespoły pierwszy i drugi) zajęli odpowiednio miejsca 10. i 11. w tej rywalizacji.

Młodzicy starsi indywidualnie zajęli miejsca: 5. Jakub Dudek, 6. Krystian Molenda i 7. Piotr Ziębiński. Zespół Małopolska I w składzie: Maciej Matejko (Zamek Suski), Jakub Dudek i Krystian Molenda (obaj Grot Zabierzów) zdobył medal srebrny. Zespół Małopolska II, w składzie którego wystąpił w roli lidera Piotr Ziębiński (Grot Zabierzów) zajął miejsce trzecie.

Liczny udział i wysokie punktowane miejsca zawodników Grota przyczyniły się do zwycięstwa Małopolski nad Podkarpaciem, zaś klubowi z Zabierzowa zapewniły laur pierwszeństwa w rankingu makroregionu południowo-wschodniej Polski.