Strona główna > Inne > Wiadomości inne
Młodzi łucznicy Grota na fali2012-10-03 10:53:00

W ostatni weekend września młodzi łucznicy Grota Zabierzów uczestniczyli w Ogólnopolskim Turnieju Łuczniczym o Puchar Gór Stołowych i w finale Ogólnopolskiej Ligi Młodzików w Ścinawce Średniej.

W sobotę młodzicy Grota rywalizowali w Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Gór Stołowych. W kategorii wiekowej młodzik Anna Michalik zajęła 2. miejsce, czwarta była Zuzanna Kulig, a szósta Ewa Ramut. Aleksandra Kozień i Urszula Korzonek zajęły odpowiednio 20. i 21. miejsce.

W młodzikach starszych Jakub Dudek zdobył Puchar Gór Stołowych, trzecie miejsce zajął Krystian Molenda, a piąte Piotr Ziębiński. W młodzikach młodszych Jakub Królas sklasyfikowany został na miejscu 20.

Niedzielne strzelania to rywalizacja w finale Ogólnopolskiej Ligi Młodzików. Występowały tylko młodziczki, które w eliminacjach przeprowadzanych przez cały sezon letni sklasyfikowane były na miejscu 5. na 19 zgłoszonych drużyn. W finale początkowe serie na długich odległościach nie były udane i w połowie zawodów dziewczęta z Zabierzowa zajmowały miejsce 7. Jednak w strzelaniach na odległościach krótkich zaprezentowały się rewelacyjnie, sukcesywnie odrabiając straty. Ostatecznie zespół w składzie: Anna Michalik, Ewa Ramut, Zuzanna Kulig i Aleksandra Kozień awansował na 4. pozycję w Polsce. Na ten końcowy sukces drużyny zapracowały również, startujące w eliminacjach, ich koleżanki: Aleksandra Mitońska i Urszula Korzonek. Zwyciężyły młodziczki UKS Talent Wrocław przed LKS Łucznik Żywiec i KŁ Chrobry Głuchołazy.