Strona główna > Inne > Wiadomości inne
Karina Lipiarska triumfowała w Pucharze Polski2012-10-03 09:07:00

W Teresinie odbyła się ostatnia, piąta, runda zawodów łuczniczych o Puchar Polski. Wśród kobiet triumfowała Karina Lipiarska (Grot Zabierzów).

Lipiarska w finale pokonała Agatę Bulwę z Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska 6:2. Inne zawodniczki Grota zajęły miejsca: 16. Agata Stanieczek, 20. Elżbieta Hess, 21. Katarzyna Anioł.

W kategorii seniorek w końcowej klasyfikacji Pucharu Polski 2012 zwyciężyła Natalia Leśniak (Łucznik Żywiec), a wśród seniorów Rafał Dobrowolski (Stella Kielce).

W rywalizacji drużynowej łuczniczki Grota pokonały UKS Nowy Marymont, po czym uległy mistrzowi Polski – LKS Łucznik Żywiec, zajmując ostatecznie II miejsce w tej rundzie.

W końcowej klasyfikacji DMP Grot zajął 3. lokatę. Zdobywczyniami brązowego medalu są: Karina Lipiarska, Agata Stanieczek, Katarzyna Anioł i Elżbieta Hess. W trakcie sezonu wspomagane były przez ich koleżanki – Karolinę Szajnowską i Adriannę Kawę.

Złoty medal zdobyły łuczniczki Łucznika Żywiec, a wśród mężczyzn łucznicy Stelli Kielce.