Strona główna > Inne > Wiadomości inne
Srebrna Patrycja z Rzeszowa2009-10-22 16:10:00 Pawlo

Pływaczka z Rzeszowa Patrycja Leśko zajęła drugie miejsce w wyścigu na 25 metrów stylem dowolnym podczas europejskiego mityngu olimpiad specjalnych w hiszpańskiej Palma de Majorka.

Patrycja to uczennica Zespołu Szkół Specjalnych im. UNICEF  w Rzeszowie. Trenuje w sekcji „Jeżyk” pod okiem Sylwii Kupiec. – Patrycja trenuje także lekkoatletykę. Zajęcia z pływania odbywają się raz w tygodniu, po dwie godziny – informuje trenerka.
Start w igrzyskach olimpijskich poprzedzony był eliminacjami. Najpierw Patrycja musiała wywalczyć awans ze szczebla wojewódzkiego do ogólnopolskiego. Ponad rok temu w Ostrowcu Świętokrzyskim rzeszowianka wywalczyła możliwość reprezentowania Polski na zawodach w Hiszpanii. Swoich sił Patrycja próbowała również w wyścigu na 25 metrów stylem grzbietowym. Tutaj uplasowała się na 5. pozycji. – Wynik Patrycji to duże osiągnięcie. Na Majorkę zawitali bowiem reprezentanci 34 krajów Europy. Wyprzedziła nas tylko zawodniczka z San Marino – podkreśla Sylwia Kupiec.