Strona główna > Inne > Wiadomości inne
6 medali i puchar dla łuczników Grota Zabierzów2012-02-27 11:13:00

Młodzi łucznicy Grota Zabierzów kontynuują dobrą passę seniorek w tym sezonie (złoto i srebro w Halowych Mistrzostwach Małopolski w Zabierzowie, drużynowo halowe wicemistrzynie Polski).

W Halowych Mistrzostwach Małopolski Dzieci i Młodzików, przeprowadzonych w sobotę 25.02 2012 r. w Dobczycach, 10-osobowa reprezentacja klubu zdobyła 6 medali i tytuł najlepszej halowej drużyny Małopolski na rok 2012.

W kategorii młodzików starszych zwyciężył nasz „pewniak” – Jakub Dudek. Medal srebrny w tej kategorii wiekowej, niewiele ustępując poziomem Kubie, zdobył Krystian Molenda. Miejsce 7 zajął Piotr Ziębiński.

W kategorii młodziczek, po wyrównanej walce z rywalką z Dąbrowy Tarnowskiej rozstrzygniętej dopiero w końcowych seriach strzelań, zwyciężyła Ania Michalik, zdobywając tytuł Halowej Mistrzyni Małopolski. Miejsce 7 zajęła rozpoczynająca przygodę z łucznictwem Zuzia Kulig.

W kategorii dzieci zaszczytny tytuł wicemistrzyni oraz srebrny medal zdobyła Aleksandra Dudek. W tej kategorii wiekowej Bartek Pychowski również może poszczycić się medalem srebrnym. Czwarte miejsce zajął Łukasz Skalny, któremu do podium znów zabrakło tylko kilku punktów.

Rewelacyjnie zaprezentowała się nasza najmłodsza łuczniczka – Jagoda Skalny. W kategorii wiekowej dzieci młodszych zdystansowała rywalki i z doskonałym wynikiem punktowym zdobyła medal złoty. W chłopcach młodszych udany występ zaliczył również początkujący Kamil Migacz, zajmując miejsce 6 uhonorowane dyplomem.

Sukcesy indywidualne młodych łuczników przełożyły się na sukces drużynowy. Wreszcie ULKS Grot Zabierzów, na tak ważnej imprezie, zdobył pierwsze miejsce i okazały puchar. Gratulujemy sukcesów naszym młodym łucznikom.