Strona główna > Inne > Wiadomości inne
Małopolscy łucznicy rozdzielili w Zabierzowie medale2012-02-13 09:27:00

W hali sportowej Ośrodka Sportowo Rekreacyjnego w Zabierzowie odbyły się halowe mistrzostwa Małopolski seniorów i juniorów 2012 w łucznictwie. Na starcie stanęło 51 zawodniczek i zawodników.

Kategoria seniorek została zdominowana przez zabierzowskie łuczniczki, które w komplecie przebrnęły rundę kwalifikacyjną. W eliminacjach odpadła Katarzyna Anioł, zaś finał był już wewnątrzklubowym pojedynkiem Agaty Stanieczek i Karoliny Szajnowskiej. Niespodzianką jest 4. miejsce kadrowiczki Kariny Lipiarskiej, która w półfinale uległa Karolinie w setach 4:6 i Annie Kręcioch (Sokole Oko Zawadka) po dogrywce 5:6.

Warto zwrócić uwagę na doskonałą postawę młodzika – Jakuba Dudka, który walcząc jak równy z równym, również po dogrywce uległ seniorowi Mirosławowi Przygodzie (Płaszowianka) w setach 5:6. W kategorii junior młodszy Kuba zajął miejsce pierwsze.

Medaliści w poszczególnych kategoriach

Kobiety – łuki klasyczne:

1. Stanieczek Agata (Grot Zabierzów)

2. Szajnowska Karolina (Grot Zabierzów)

3. Kręcioch Anna (Sokole Oko Zawadka)

Mężczyźni – łuki klasyczne:

1. Kot Dawid (Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska)

2. Grodniewicz Władysław (Płaszowianka Kraków)

3. Kobiałka Jan (Płaszowianka Kraków)

Kobiety – łuki bloczkowe:

1. Olesek Ewelina (MGOKiS Dobczyce)

2. Zarzycka Magdalena (MGOKiS Dobczyce)

3. Płoszaj Ewa (MGOKiS Dobczyce)

Mężczyźni – łuki bloczkowe:

1. Szwajcowski Wojciech (MGOKiS Dobczyce)

2. Satora Wojciech (MGOKiS Dobczyce)

Juniorki młodsze – łuki klasyczne:

1. Kwarciak Barbara (Sokole Oko Zawadka)

2. Kamińska Paulina (Sokole Oko Zawadka)

3. Bednarczyk Karolina (MGOKiS Dobczyce)

Juniorzy młodsi – łuki klasyczne:

1. Dudek Jakub (Grot Zabierzów)

2. Komsza Kamil (Płaszowianka Kraków)

3. Bazan Aron (Płaszowianka Kraków)

Dyplomy, medale i nagrody wręczali Jerzy Cywicki (zastępca przewodniczącej Rady Gminy) oraz Jerzy Kowalik (przewodniczący Komisji Promocji Zdrowia i Sportu).