Strona główna > Inne > Wiadomości inne
Korespondencyjne złoto Sawrymowicza2011-12-10 18:55:00

Czwarty złoty medal dla Polski podczas pływackich mistrzostw Europy na krótkim basenie, odbywających się w Szczecinie, zdobył Mateusz Sawrymowicz na 1500 m stylem dowolnym.

W porannej sesji Polak uzyskał zdecydowanie najlepszy wynik – 14:29.81 – i musiał czekać... na rezultaty zawodników, którzy mieli w tym sezonie lepsze wyniki i wystartowali w rundzie popołudniowej. Sawrymowicz toczył wirtualny wyścig z Duńczykiem Madsem Glaesnerem. Po 1450 metrach Polak wciąż był w tym korespondencyjnym pojedynku na czele... Duńczyk był pół sekundy za nim... Ostatecznie Mateusz Sawrymowicz został mistrzem Europy, wyprzedzając rywala zaledwie o 0,07 sekundy!!!

- Jestem kompletnie zaskoczony. Sądziłem, że popłynę w okolicach 14:40, ale to chyba doping kibiców odjął mi te dziesięć sekund. Teraz mogę myśleć o kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Londynie – powiedział uszczęśliwiony Sawrymowicz.

Paweł Korzeniowski był czwarty na 200 m motylkiem. Polak prowadził przez trzy czwarte dystansu, ale nie wytrzymał narzuconego przez siebie tempa. Zwyciężył Węgier Laszlo Cseh.

Czwarta była także Aleksandra Urbańczyk na 50 m st. grzbietowym. Wygrała Anastasia Zujewa (Rosja).

Czwarte miejsce zajęła na koniec III dnia ME żeńska sztafeta 4x50 m st. zmiennym, ale po dyskwalifikacji Niemek (były trzecie) Polki wywalczyły brąz! Triumfowały Dunki przed Rosjankami.

Dotychczasowy polski dorobek ME w Szczecinie to 4 złote i 2 brązowe medale.