Strona główna > Inne > Wiadomości inne
Kościuszko punktuje w Finlandii2011-07-30 21:42:00

Do jeszcze szybszej jazdy polską załogę startującą w Mistrzostwach Świata motywowali kibice z Polski. To między innymi dzięki ich dopingowi i flagom biało-czerwonym załoga LOTOS Dynamic Rally Team ukończyła 8. rundę MŚ i 4. zaliczaną do klasyfikacji PWRC na 5. miejscu w swojej klasie.

Według nieoficjalnych wyników zwycięzcą Rajdu Finlandii w klasyfikacji PWRC został Paddon przed Nikarą (+40.2) i Flodinem (+1:07.7). Michał Kościuszko i Maciej Szczepaniak z Rajdu Finlandii wywożą kolejnych 10 punktów awansując tym samym o 3 miejsca w klasyfikacji PWRC.

- Tegoroczna konfiguracja Rajdu Finlandii nie ułatwiała nam zadania w walce o punkty.   Bardzo długi rajd, ponad 314 kilometrów oesowych rozegranych w większości w ciągu dwóch dni. Dobra, równa jazda zagwarantowała nam kolejnych 10 punktów w walce o tytuł mistrzowski. Na pewno sił do walki dodawali nam kibice z Polski i bardzo im za to dziękujemy – powiedział na mecie Rajdu Finlandii Michał Kościuszko.

LOTOS Dynamic Rally Team

W klasyfikacji WRC triumfował Francuz Sebastien Loeb, drugi był Fin Jari-Matti Latvala, a trzeci Francuz Sebastien Ogier. Michał Kościuszko w "generalce" zajął 25. miejsce.

Liderem MŚ jest Loeb - 171 przed Finem Mikko Hirvonenem - 144 i Ogierem - 140 pkt.