Strona główna > Inne > Wiadomości inne
Czerniak wicemistrzem świata w pływaniu!2011-07-30 12:48:00

Doczekaliśmy się medalu na pływackich mistrzostwach świata. Konrad Czerniak, który trenuje w Hiszpanii, zdobył srebrny medal ulegając jedynie fenomenalnemu Phelpsowi!

Dzisiaj czekaliśmy na pierwszy dla "Biało-czerwonych" medal pływackich mistrzostw świata rozgrywanych w Szanghaju. W finale 100 metrów stylem motylkowym zaprezentował się Konrad  Czerniak z Wisły Puławy, który w półfinale pobił rekord Polski o prawie pół sekundy (51.54) i z drugim rezultatem w tym roku na świecie zapowiadał walkę o złoto z Amerykaninem  Michaelem Phelpsem.

Nasz reprezentant wystartował na torze numer pięć, a obok na czwartym Phelps, którego z trybun dopingowały mama i dziewczyna. Konrad był czwarty po nawrocie, ale drugą pięćdziesiątkę popłynął znakomicie i przegrał tylko z faworyzowanym Phelpsem zdobywając srebrny medal. I poprawił rekord Polski!