Strona główna > Inne > Wiadomości inne
Korzeniowski szósty w finale kraula2010-12-15 17:15:00

W Dubaju (ZEA) rozpoczęły się X Mistrzostwa Świata w pływaniu na basenie 25-metrowym. W pierwszym dniu rywalizacji w finale 200 m stylem dowolnym oświęcimianin Paweł Korzeniowski zajął 6. miejsce.Wygrał Amerykanin Ryan Lochte, najlepszy także w eliminacjach.

Polak awansował do finału z szóstym czasem i na takim miejscu zakończył rywalizację w finale. Wygrał Amerykanin Ryan Lochte z czasem 1.41,08, Korzeniowski  przepłynął w 1.42,73. Srebro przypadło Rosjaninowi  - Danili Izotowowi (1:41,70), brązowy medal zdobył Tunezyjczyk Oussama Mellouli (1:42.02).

Najlepszy wynik eliminacji także miał Amerykanin Ryan Lochte - 1:42.38. Niewiele wolniej popłynęli Oussama Mellouli (Tunezja) i Nikita Łobincew (Rosja). Korzeniowski uzyskał rezultat 1:43.05. Ciekawostka: ostatnie, 77. miejsce zajął 31-letni Godonou Wilfrid Tevoedjre (Benin) z czasem... 2:50.93.

Do półfinału 100 m st. motylkowym wszedł z 3. czasem Konrad Czerniak - 50.70. Szybsi od niego byli tylko Jason Dunford (Kenia) 50.38 i Albert Subirats (Wenezuela) 50.63. Odpadł Marcin Cieślak, zajmując 23. miejsce (51.80).

Do półfinału 100 m st. grzbietowym nie zdołał awansować Radosław Kawecki, który zajął 19. lokatę (52.48). Odpadł też na 100 m st. klasycznym Sławomir Kuczko, uplasował się on na 30. pozycji (1:00.08).

Aktualizacja 10:36, 17:15