Strona główna > Inne > Wiadomości inne
Samsonow wreszcie wygrał w Warszawie2010-11-15 07:09:00

Rozstawiony z numerem pierwszym Władimir Samsonow triumfował w turnieju gry pojedynczej Polish Open 2010. Białorusin po rz pierwszy w karierze zdobył międzynarodowe mistrzostw Polski w tenisie stołowym.

W finale pokonał 4-1 Niemca Dimitrija Owczarowa. "Dima popełnił bardzo dużo błędów w tym meczu. Ostatnio przegrałem z nim trzykrotnie, ale podczas tego finału to ja byłem w lepszej dyspozycji" - powiedział tuż po finale Białorusin.

Turniej indywidualny kobiet wygrała reprezentująca Holandię Li Jiao. 37-letnia tenisistka w finale okazała się lepsza od Shen Yanfei z Hiszpanii (4-1). - Decydująca była taktyka i szybkość. Cieszę się ze zwycięstwa, bo w tym roku przegrałam z Shen w Pro Tourze w Korei Południowej - powiedziała po finale Li Jiao.

Polacy zanotowali słabszy występ. W poprzednich zdarzało się im zdobywać medalu, w tym nikt nie otarł się nawet o podium.

ITTF Pro Tour w Warszawie kończył tegoroczny cykl prestiżowych turniejów pod auspicjami światowej federacji. Do rozegrania pozostał jeszcze grudniowy finał  tej edycji.

Finał gry pojedynczej kobiet

Li Jiao (NED) - Shen Yanfei (ESP) 4:1 (11-8, 11-8, 9-11, 11-4, 11-6)

Finał gry pojedynczej mężczyzn
Władimir Samsonow (BLR) - Dimitrij Owczarow (GER) 4:1 (11-7, 11-4, 11-6, 6-11, 11-3)