Strona główna > Inne > Wiadomości inne
Krakowianka ósmą pływaczką Europy2010-08-11 19:06:00

Polscy pływacy starowali podczas wieczornej serii pływackich ME w Budapeszcie ze zmiennym szczęściem. Nieźle spisała się krakowianka Katarzyna Wilk z Jordana, która z czasem 55,15 zajęła ósme miejsce w finale wyścigu na 100 metrów stylem dowolnym.

Polska ekipa ciągle bez medalu ME

Najlepsza okazała się Brytyjka Francesca Halsall - 53,58 wyprzedzając Białorusinkę Aliaksandrę Herasimenię - 53,82 i Holenderkę Femke Heemskerk - 54,12.

Mateusz Sawrymowicz zajął piąte, a Przemysław Stańczyk ósme miejsce w wyścigu finałowym na 1500 metrów stylem dowolnym. Złoty medal wywalczył Francuz Sebastien Rouault, który uzyskał czas 14.55,17. Drugi był reprezentant Wysp Owczych, Pal Joensen, a najniższy stopień podium zajął Włoch Samuel Pizzetti.

Marcin Tarczyński z warszawskiej Polonii poprawił swój rekord życiowy w wyścigu na 200 metrów stylem zmiennym pływackich mistrzostw Europy odbywających się w Budapeszcie. Jego wynik (2.00,81) w finale dał mu siódme miejsce. Złoto przypadło utytułowanemu reprezentantowi gospodarzy, Laszlo Csehowi, który czasem 1.57,73 poprawił rekord Europy. Srebro wywalczył Austriak Markus Rogan - 1.58,03, a brąz Brytyjczyk Joe Roebuck - 1.59,46.

Paweł Korzeniowski i Marcin Cieślak wystąpią w finale wyścigu na 200 metrów stylem motylkowym pływackich mistrzostw Europy w Budapeszcie. Reprezentanci Polski w swoich półfinałach osiągnęli bardzo dobre rezultaty. Korzeniowski wygrał swój wyścig z czasem 1.57,24, z kolei Cieślak, którego wynik był o 1,64 sekundy gorszy, w swojej serii był drugi.

Nie powiodło się Sławomirowi Kuczko i zabraknie go w finale 200 metrów stylem klasycznym. W wynikiem 2.12,77 zajął 5. miejsce w swojej serii półfinałowej, a jego czas ostatecznie był dopiero 11. rezultatem. Najlepszy, podobnie jak we wcześniejszym wyścigu eliminacyjnym, był Daniel Gyurta.