Strona główna > Inne > Wiadomości inne
Judo zawitało do Stalowej Woli2010-05-09 14:20:00

MOSiR Stalowa Wola zorganizował pierwszy w historii miasta turniej judo. W Pucharze Polski kobiet i mężczyzn do lat 23 wystartowało 200 zawodników z 46 polskich klubów. Debiutujący w roli organizatora tak dużej imprezy działacze sekcji judo MOSiR Stalowa Wola bardzo dobrze wywiązali się ze swych obowiązków - zawody stały na wysokim poziomie.

Kolejny raz na podium Pucharu Polski zameldowała się zawodniczka PTS WALTER Rzeszów. Tym razem trzecie miejsce w kat. 52 kg wywalczyła Dagmara Tronina, która po dwóch zwycięstwach w grupie eliminacyjnej uległa w półfinale późniejszej zwyciężczyni Katarzynie Wilczyńskiej z AZS Łódź (aktualna brązowa medalistka mistrzostw Polski seniorek).
Piąte miejsce w kat. 48 kg zajęła Magdalena Tronina (mistrzyni Polski juniorek w kat. 44 kg). Magda, młodsza kuzynka Dagmary, również wygrała dwie walki w eliminacjach, a w półfinale uległa Ewie Konieczny z Czarnych Bytom (mistrzyni Polski seniorek), a w walce o 3. miejsce Joannie Stankiewicz z Rawy Mazowieckiej.