Strona główna > Inne > Wiadomości inne
Złoto i brąz młodych ciężarowców2010-04-27 11:12:00 Wiesław Opałek

Zawodnicy Lechii Sędziszów Małopolski., podopieczni trenera Mateusza Błachowicza, dwukrotnie stanęli na podium w finałach XVI Olimpiady Młodzieży w Ciechanowie.

W kategorii +105 kg osiemnastoletni Szymon Drwal wywalczył złoty medal z wynikiem 281 kg
(rwanie - 125 kg, podrzut 156 kg), natomiast jego młodszy o rok klubowy kolega - Adam Januś zdobył brąz w kategorii do 69 kg wynikiem 238 kg (rwanie 105 kg, podrzut 133 kg).
Trener Błachowicz (uhonorowany podobnie jak zawodnik złotym medalem Olimpiady Młodzieży), który oprócz obowiązków klubowych odpowiada również za reprezentację województwa podkarpackiego, nie ukrywał zadowolenia. - Start w Ciechanowie nalezy uznać za bardzo udany. Dwa medale zawodników Lechii to również moja osobista satysfakcja z pracy w ostatnim okresie. Adam Januś uległ najlepszemu zawodnikowi mistrzostw (oprócz tytułów mistrzów olimpiady równocześnie przyznaje się tytuły mistrzów Polski - red.), natomiast Szymon Drwal nie dał szans rywalom. Punkty dla reprezentacji Podkarpacia zdobył również zawodnik MSS Sanok Kamil Dżoń, który ostatecznie zajął 10. miejsce. W klasyfikacji województw zajęliśmy siódmą lokatę.
Jak poinformował Sportowetempo.pl Michał Tittinger odpowiedzialny z ramienia Stowarzyszenia
Okręgowych Żwiązków Sportowych w Rzeszowie za starty reprezentacji Podkarpacia - w dyscyplinach halowych olimpiady przed młodymi sportowcami otwiera się szczególnie "gorący" okres. Do finałów w sportach zespołowych awansowały ekipy dziewcząt i chłopców w koszykówce oraz siatkarze Resovii pod wodzą trenera Artura Łozy - ubiegłoroczni złoci medaliści. Zagrają oni w dniach 4-7 maja w Radomiu.
Ogółem do startu w finałach tej najważniejszej dla kategorii juniorów młodszych imprezy zakwalifikowało się 120 zawodników w 16 dyscyplinach halowych. Rezultat ubiegłoroczny to 11 miejsce województwa z dorobkiem 527,5 pkt.