Strona główna > Inne > Wiadomości inne
Nowy sezon: łuczniczki Kmity w formie2010-04-25 13:38:00

Sobotnim startem w Legnicy łuczniczki Kmity zainaugurowały sezon na otwartych torach. Odbyła się  I Runda Pucharu Polski oraz Drużynowych Mistrzostw Polski 2010.

W kategorii seniorek 2. miejsce i srebrny medal zdobyła Karina Lipiarska. W finale po remisie z Justyną Mospinek (Piątka Zgierz) 5-5 przegrała w barażu przy wyniku punktowym 9-9 różnicą 6 mm odległości od środka tarczy...

Srebrny medal zdobyła też Katarzyna Anioł w kategorii juniorek, ulegając w finale mistrzyni Polski i aktualnej mistrzyni świata z hali Joannie Kamińskiej (Czarna Strzała Bytom) 4-6. Druga zawodniczka Kmity – Alicja Strzałka zajęła w tej kategorii 8. miejsce.

Zawody w Legnicy były kwalifikacją do I Rundy Pucharu Świata, która odbędzie się
w dniach 5-8.05 w  Chorwacji . Kwalifikację do reprezentacji kraju wywalczyła Karina Lipiarska.

W sobotę rozpoczęła się również rywalizacja w Drużynowych Mistrzostw Polski 2010. W ekstraklasie kobiet bierze w nich udział zespół Kmity Zabierzów. Startując w składzie – Karina Lipiarska, Agata Winiarska, Karolina Mosur i Katarzyna Anioł zespół zajął w tej rundzie 4. miejsce. Awaria sprzętu przy ostatniej strzale w pojedynku z zespołem Społem Łódź nie pozwoliła być o jedno miejsce wyżej. Kolejne zawody z tego cyklu w dniu 15 maja w Bytomiu.

W ubiegłym roku w trakcie Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Legnicy miał miejsce tragiczny w skutkach huragan, który zniszczył w szerokim zakresie drzewostan miejscowego parku. Park ten jest aktualnie odbudowywany. Szlachetny udział w tym mają i łucznicy, którzy posadzili w pobliżu stadionu czerwony dąb.