Strona główna > Piłka nożna > Reprezentacja
Andora pokonana, biało-czerwoni w barażach2021-11-12 23:44:00

Piłkarska reprezentacja Polski pokonała w wyjazdowym meczu Andorę 4-1 i zapewniła sobie udział w barażach o awans do finałów MŚ, które odbędą się w marcu przyszłego roku.

Andorra la Vella: Andora – Polska 1-4 (1-3)

0-1 Robert Lewandowski 5

0-2 Kamil Jóźwiak 11

1-2 Marc Vales 45

1-3 Arkadiusz Milik 45+2

1-4 Robert Lewandowski 73

Sędziował John Beaton (Szkocja). Żółte kartki: Pujol, Alaez, M. Vieira – Klich, Krychowiak.

Czerwona kartka: Fernandez (Andora, 1). Widzów 1000.

ANDORA: Alvarez - M. San Nicolas (84 de Pablos), Llovera, Vales (65 Ch. Garcia), Alavedra, Cervos – Clemente (65 A. Martinez), M. Vieira, Pujol (61 Rosas), Alaez (84 M. Garcia) – Fernandez.

POLSKA: Szczęsny – Bereszyński, Glik, Rybus – Jóźwiak, Krychowiak (63 Linetty), Zieliński (86 D. Szymański), Klich (64 Piątek), Frankowski (63 Cash) – Lewandowski, Milik (77 Świderski).

Robert Lewandowski dopisał do swego dorobku reprezentacyjnego dwa gole, ma ich już 74 w 128 meczach. W drużynie narodowej zadebiutował 24-letni Matthew Stuart Cash, obrońca Aston Villi polskiego pochodzenia.

Mecz zaczął się dramatycznie dla gospodarzy. Po długim dośrodkowaniu z własnej połowy walczący o piłkę Fernandez sfaulował łokciem Glika. Była 11. sekunda spotkania, a w 21. sekundzie napastnik z Andory zobaczył czerwoną kartkę...

Polacy szybko wykorzystali osłabienie rywali. W 5. minucie z podania Jóźwiaka do siatki z 5 m trafił Lewandowski, a w 11. minucie po podaniu Frankowskiego z lewej strony akcję sfinalizował Jóźwiak. Później szanse mieli Klich i Lewandowski, ale tempo gry naszej reprezentacji spadło. Pod koniec I połowy niespodziewanie gospodarze zdobyli gola. Z wolnego z prawej strony zacentrował Cervos, futbolówka przebiła się przez gąszcz nóg i wpadła do bramki. Po drodze musnął ją Vales i to on został zapisany na stronie UEFA jako autor gola. W doliczonym czasie biało-czerwoni odpowiedzieli bramką Milika (60. raz w reprezentacji), po asyście Lewandowskiego.

Po przerwie nasz zespół spisywał się przeciętnie, zważywszy że rywal zajmujący dopiero 153. miejsce w rankingu FIFA (Polska - 23.) grał w dziesiątkę. W 55. minucie do siatki trafił Milik, ale po analizie VAR sędzia odgwizdał spalonego.

Czwarty gol padł w 73. minucie. Z kornera dośrodkował Zieliński, a akcję wykończył Lewandowski.

W ostatnim spotkaniu eliminacji MŚ w grupie I drużyna Paulo Sousy zmierzy się z Węgrami (FIFA 43) - w poniedziałek 15 listopada o godzinie 20:45 na PGE Narodowym w Warszawie.