Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > V liga (Kraków I)
Sześć goli Clepardii, hat-trick Michalskiego

Clepardia Kraków - Wieczysta Kraków 6-2 (5-1)

5-1 Filip Fryc 45+1

5-2 Witold Kołodziej 75

6-2 Błasiak 77 (asysta Mączyński)

CLEPARDIA: Cieślik - Kwaśny, Rębisz, Bosak, Kulewicz (78 Kruszec) - Ziobro (46 Zębala), Wojniak, Moszumański, Wach (60 Kopeć), Mączyński - Michalski (55 Błasiak).

Mecz ułożył się znakomicie dla gospodarzy. Clepardia już do przerwy prowadziła 5-1!

Od pierwszych minut u miejscowych nie brakowało woli walki i determinacji. Już w 10. minucie Ziobro z lewej strony boiska dogrywał do Michalskiego, lecz ten nie trafił czysto w piłkę. Za moment Mączyński popisał się idealnym podaniem za obrońców do Wojniaka, który w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi Wieczystej. Po minucie było 2-0. Rzut wolny z narożnika pola karnego wykonywał Moszumański, futbolówkę po uderzeniu „wypluł” bramkarz gości – Szewczyk, lecz przy dobitce Wojniaka był bez szans.

Po dwóch wcześniej nieudanych strzałach Michalskiego, w 25. minucie napastnik Clepardii w sytuacji sam na sam wreszcie przełamał się, wykorzystując prostopadłe podanie Kwaśnego ze środka pola. W 37. minucie po raz drugi posłał futbolówkę do siatki, lobując z 18 metrów - po podaniu od Wacha - wysuniętego golkipera Wieczystej. Wkrótce Michalski zapisał na swe konto klasyczny hat-trick! Rzut wolny z połowy boiska wykonywał Kwaśny, a napastnik gospodarzy po dobitce umieścił po raz trzeci piłkę w bramce.

Wieczysta przed końcem pierwszej połowy oddała po rzucie rożnym… pierwszy strzał w meczu, zakończonym golem.

Druga odsłona spotkania stała na nieco niższym poziomie, aczkolwiek sytuacji bramkowych nie brakowało. W 55. minucie doskonałego podania Mączyńskiego nie wykorzystał w sytuacji "sam na sam" Moszumański.

W 75. minucie nieporozumienie w szeregach gospodarzy wykorzystali zawodnicy Wieczystej, uzyskując drugiego gola.

Clepardia błyskawicznie odpowiedziała szóstym trafieniem. Z lewej strony boiska Mączyński zagrał do nadbiegającego w pole karne Błasiaka, a ten pewnie wykończył akcję.