Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Trampkarze młodsi > Małopolska Liga TM

Garbarnia Kraków - Krakus Nowa Huta 1-0 (1-0)

1-0 Szymon Porębski 7
Sędziowali: Piotr Turcza oraz Magdalena Bilska, Patrycja Pasieka.
GARBARNIA: Niemczycki - Ziarko, Pachel, Mróz, Dziedzic - Prochownik, Kowalski, Kurbiel, Soból - Porębski, Nowak oraz Frączek, Haxhijaj, Przęczek.

Dwa oblicza miał mecz trampkarzy młodszych Garbarni z Krakusem. W pierwszej połowie ton grze nadawali Brązowi, którzy stwarzali więcej sytuacji bramkowych i już na początku meczu objęli prowadzenie po pięknym strzale Porębskiego z ok. 30 m. Ten sam zawodnik mógł podwyższyć na 2-0, lecz bramkarz gości w ładnym stylu wybronił jego strzał. Chwilę później szczęście uśmiechnęło się do Krakusa gdy Prochownik trafił w poprzeczkę. Garbarnia kontrolowała grę i w tym czasie goście poważniej nie zagrozili jej bramce.

Druga połowa była zgoła odmienna i toczyła się pod dyktando drużyny Krakusa, która stworzyła sobie najmniej cztery dogodne sytuacje bramkowe, lecz Niemczycki wychodził z nich obronną ręką ratując dla Brązowych zwycięstwo. To w dużej mierze jemu i dobrze dysponowanym tego dnia obrońcom Pachelowi i Mrozowi, a także w środku pola Kurbielowi - mogą Garbarze zawdzięczać zdobyte 3 punkty.