Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Trampkarze młodsi > Małopolska Liga TM
Trampkarze starsi i młodsi będą grać oddzielnie, awanse i spadki po nowemu2011-06-09 09:22:00 RK

Wszystko wskazuje na to, że od najbliższego sezonu trampkarze starsi i młodsi nie będą już powiązani ze sobą koniecznością gry w tych samych klasach rozgrywkowych. Wydział Szkolenia MZPN ma lada dzień wydać opinię dla krakowskiego Podokręgu o potrzebie rozdzielenia tych dwóch kategorii wiekowych (w MLTS i MLTM uczyniono to już przed rokiem). Oznacza to w praktyce, że trampkarze młodsi nie będą już uzależnieni od wyników swych starszych kolegów, nie będą już wraz z nimi awansować czy spadać, mogą to czynić na własny rachunek.


- Decyzja zapadnie na dniach - mówi Lucjan Franczak, przewodniczący Wydziału Szkolenia MZPN. - Przeprowadziliśmy konsultacje w tej sprawie, w osiemdziesięciu procentach (bo są przecież również argumenty przeciw) jesteśmy za tym rozwiązaniem, korzystniejszym od dotychczasowego ze szkoleniowego punktu widzenia. Wcześniej to samo zrobiliśmy w kategorii juniorów, rozdzielając wyniki uzyskiwane przez juniorów starszych od tych uzyskiwanych przez juniorów młodszych.

Po uzyskaniu opinii Wydziału Szkolenia MZPN, Wydział Gier MZPN i - w Krakowskiem - Komisja Gier Podokręgu PN Kraków będą mogły zweryfikować kończące się rozgrywki już po nowemu. Oznacza to, że trampkarze starsi nie będą już "ciągnąć" trampkarzy młodszych (w górę czy w dół). Przykładowo: jeśli drużyna trampkarzy starszych zajęłaby spadkowe miejsce, a drużyna trampkarzy młodszych dające awans, to w dotychczasowym układzie zdegradowani zostaliby także ci drudzy. Wg nowych reguł - starsi spadną, a młodsi awansują.

Nowe reguły zostałyby zastosowane już w kończącym się sezonie.

Według stanu na dziś (9.06.2011) awanse i spadki wyglądałyby następująco:

TRAMPKARZE STARSI

Małopolska Liga Trampkarzy Starszych
Mistrz:
Wisła Kraków lub Sandecja Nowy Sącz
Spadek (9-12): MOSiR Bochnia (ma gorszy bilans bezpośrednich meczów od Okocimskiego), Unia Oświęcim, Poprad Muszyna, Unia Tarnów

Podokręg Kraków:
I liga
Awans (1):
Jadwiga Kraków
Spadek (12): Skawinka Skawina. Jeśli z MLTS nie spada żadna drużyna krakowska, wówczas z I ligi zostanie - zgodnie z regulaminem - zdegradowany tylko jeden zespół.

II liga
Awans (1-2):
Cracovia II, Wanda Kraków
Spadek (11-12): Prądniczanka Kraków (do III), Armatura Kraków (do IV)

III liga
Awans (1-2):
Pogoń Skotniki, Błękitni Modlnica
Spadek (11-12): LKS Niedźwiedź, Świt Krzeszowice

IV liga
Awans (1-2):
Borek Kraków, Orzeł Piaski Wielkie; ponadto Jadwiga Prandocin (???)
Spadek: ??? Regulamin nie określał spadków z IV ligi, jeśli powstałaby np. V liga, wówczas spadłyby zapewne zespoły, które wycofały się w trakcie rozgrywek (Grzegórzecki Kraków, Tramwaj Kraków, Jadwiga II Kraków, Partyzant Dojazdów, Albertus Kraków)


Par. 12 pkt 13 regulaminu rozgrywek trampkarzy mówi:
W celu uzupełnienia klasy rozgrywkowej do liczby parzystej (12 lub 14 drużyn) awansują drużyny zajmujące I, II lub III miejsce w niższej klasie rozgrywkowej.
W związku z tym, że Armatura spada o dwie klasy, to w III lidze jest 11 drużyn. Wynika z tego, że szansę na awans ma Jadwiga Prandocin, 3. w IV lidze.


Grupa wydzielona
Awans
: ??? Regulamin nie określał awansów, ale w przypadku obowiązywania nowych reguł sensowne jest przejście najlepszych zespołów do IV ligi (1. Ekler Baranówka, 2. Jastrzębiec Książ Wielki)

TRAMPKARZE MŁODSI

Małopolska Liga Trampkarzy Młodszych
Mistrz:
Sandecja Nowy Sącz lub Dunajec Nowy Sącz
Spadek (9-12): Okocimski Brzesko, Unia Tarnów, Unia Oświęcim, Poprad Muszyna; spadek tych 4 zespołów jest już przesądzony

Podokręg Kraków:
I liga
Awans (1):
Wieczysta Kraków
Spadek (12): Górnik Wieliczka. Z MLTM nie spada żadna drużyna krakowska, a więc z I ligi zostanie - zgodnie z regulaminem - zdegradowany tylko jeden zespół.

II liga
Awans (1-2):
Nadwiślan Kraków, Pogoń Miechów
Spadek (11-12): Wanda Kraków, Słomniczanka Słomniki

III liga
Awans (1-2):
Trójka Myślenice, Akademia Piłkarska 2011 Zabierzów (lub Bronowianka Kraków)
Spadek (11-12): Świt Krzeszowice (ma gorszy bilans bezpośrednich meczów od Podgórza), LKS Niedźwiedź

IV liga
Awans (1-2):
Jadwiga II Kraków, Albertus Kraków
Spadek: ??? Regulamin nie określał spadków z IV ligi, jeśli powstałaby np. V liga, wówczas spadłyby zapewne zespoły, które wycofały się w trakcie rozgrywek (Grzegórzecki Kraków, Orzeł Piaski Wielkie, Jadwiga Prandocin)

Grupa wydzielona
Awans
: ??? Regulamin nie określał awansów, ale w przypadku obowiązywania nowych reguł sensowne jest przejście najlepszych zespołów do IV ligi (1. Akademia Piłkarska 21, 2. Feniks Krzęcin)

Warto przypomnieć, że od nowego sezonu zmieni się nazewnictwo. Trampkarze starsi (w nowym sezonie urodzeni między 1.01.1997 a 32.12.1998) pozostaną trampkarzami starszymi, natomiast trampkarze młodsi (ur. 1.01.1999-31.12.2000) będą nazywani młodzikami.


RK


WIADOMOŚCI

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty