Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Rozgrywki halowe > Juniorzy starsi > Podokręg Kraków (B)
Wieczysta - Wanda 2-4, hat-trick Armatysa (FILM)2012-12-16 10:45:00

2-4 Tomasz Armatys
WIECZYSTA: Małek - Heretyk, Gorczyca, Jakub Świątek, Wiewióra, Porębski, Pruszczeński, Pantoł, Maksymilian Świątek, Macioł, Kaczor, Daniel Bieroń, Dobosz.
Trener: Robert Bieroń. Trener bramkarzy: Łukasz Włodarczyk.
WANDA: Partyka - Śmietana, Baś, Mazurkiewicz, Armatys, Leatoński, Muroń, Wiosowicz, Adamski, Ogonek, Szlęk, Ślęzak, Spólnik.

W pierwszych 20 minutach więcej sytuacji bramkowych stworzyła sobie Wieczysta, ale zabrakło jej skuteczności, do czego w duże mierze przyczynił się rewelacyjnie spisujący się tego dnia bramkarz Wandy. Kiedy wydawało się, że bramka dla Wieczystej to tylko kwestia czasu prowadzenie objęli rywale. Armatys wykorzystał błąd Małka, który niefortunnie wybił po rzucie rożnym piłkę pod jego nogi. Chwilę później ten sam zawodnik uderzył precyzyjnie przy słupku z rzutu wolnego i było 0-2. Wieczysta dążyła nadal do zdobycia kontaktowej bramki, ale została skontrowana i po uderzeniu z czystej pozycji Muronia było już 0-3.

Na szczęście dla tego widowiska Wieczysta nadal konsekwentnie grała swoje. W końcu szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy z Chałupnika i po bramkach Heretyka oraz Wiewióry zrobiło się już tylko 2-3. 20 sekund później Gorczyca po faulu na zawodniku Wandy musiał opuścić boisko na 3 minuty. Za moment zawodnik Wieczystej Kamil Wiewióra skomentował głośno pracę arbitra przy kontrowersyjnym aucie i nieodpowiedzialnie osłabił swój zespół. W efekcie 3 zawodników Wieczystej musiało sobie radzić z 5 zawodnikami Wandy. Mało brakowało, żeby Wieczysta w tym stanie liczebnym uzyskała gola, ale Jakub Świątek przegrał pojedynek z bramkarzem Wandy. Parę sekund później nowohucianie wykorzystali przewagę liczebną i po mądrym rozegraniu Armatys ustalił wynik na 4-2 dla Wandy, a równocześnie sam uzyskał hat-trick.