Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Juniorzy młodsi
Wygrana 15-latków z Niemcami2010-11-15 15:51:00

Reprezentacją Krakowa U-15, złożona z zawodników Wisły, Jadwigi i SMS, pokonała w sobotę drużynę Niemiec DJK (Deutsche Jugend Kraft) 6-2.

Mecz na boisku przy ul. Szablowskiegow Krakowie rozpoczął się udanie dla Niemców, którzy już w 3. minucie objęli prowadzenie po strzale Patryka Wenza. Przez długi okres I połowy juniorzy młodsi Wisły (grali w tej części meczu) nie mogli poradzić sobie z dobrze zorganizowaną obroną gości. W 20. minucie reprezentacja Krakowa doprowadziła do wyrównania, gola zdobył Gracjan Straus.

Początek drugiej połowy to dość ostra gra obu drużyn, sędzia miał chyba zbyt wiele tolerancji dla zawodników. Stopniowo gra się uspokoiła, a korzystny wpływ na przebieg spotkania zaczęli mieć wprowadzeni po przerwie juniorzy Jadwigi. Kreacją gry świetnie zajął się Mateusz Mroczka (bramka w 68. minucie), a finalizacją akcji Paweł Piwowarczyk (trzy piękne gole w 50., 65. i 68. minucie). Bardzo dobrze prezentowali się dwaj pozostali gracze Jadwigi (Niepsuj i Woźniak - rocznik 1996) oraz Wojciech Jurek z SMS. Po jednej bramce dodali jeszcze w tej połowie Szymon Bruzda z Wisły i Michael Seitz z DJK.

Drużyna niemiecka - przygotowywana na ME FICEP w 2013 roku - jest na początkowym etapie budowy i selekcji. Dla trenera Jacka Matyi mecz był ciekawym doświadczeniem szkoleniowym i materiałem do analizy przy budowie drużyny juniorów młodszych Wisły.

Kraków U-15 - DJK Niemcy 6-2 (1-1)

Bramki: Straus, Piwowarczyk 3, Mroczka, Bruzda - Wenz, Seitz
Sędziowali: Paweł Kukla, Piotr Turcza, Zbigniew Marszałek.
KRAKÓW: B. Sarga, K. Przebinda, M. Bierzało, R. Grzywacz, Sz. Bruzda, P. Lech, P. Kołodziej, Ł. Lorenc, T. Gniadek, G. Straus, J. Drożdż, M. Nawratil (wszyscy Wisła), M. Mroczka, P. Piwowarczyk, D. Niepsuj, M. Woźniak (wszyscy Jadwiga) oraz W. Jurek (SMS). Trener: Jacek Matyja.
DJK Niemcy: J. Vehn, F. Engelhardt, N. Bachofner, J. Kipp, S. Unterhofer, M. Full, M. Seitz, P. Kottertzsch, M. Spichermann, P. Wenz, P. Miessner, N. Lanhoff, L. Schmittels, L. Myjan. Trener: Michael Tassler.