Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Juniorzy starsi > II liga (Myślenice) JS
Nowi trenerzy juniorów w Orle Myślenice2011-07-28 20:37:00

Kamil Ostrowski po sześciu latach owocnej pracy z juniorami starszymi Orła Myślenice zrezygnował z funkcji trenera. Nowym szkoleniowcem tej drużyny został dotychczasowy trener juniorów młodszych Łukasz Mikołajczyk, natomiast opiekunem juniorów młodszych będzie Tomasz Bała.


Najbliższe treningi juniorów starszych i młodszych odbędą się w przyszły wtorek i czwartek o godzinie 17:30. Trening juniorów starszych w zastępstwie przebywającego na wakacjach Łukasza Mikołajczyka poprowadzi gościnnie trener Marek Dragosz.

Przy okazji rezygnacji Kamila Ostrowskiego z funkcji trenera juniorów starszych nie sposób nie wspomnieć o jego sukcesach w szkoleniu wychowanków Orła. Kamil Ostrowski jest autorem systemu szkolenia w klubie i głównie za jego sprawą dzisiaj w Orle szkoleni piłkarsko są chłopcy począwszy od żaków, przez trampkarzy, juniorów młodszych aż po juniorów starszych.

Warto zaznaczyć, że za jego "kadencji" na stanowisku trenera juniorzy starsi odnieśli kilka znaczących sukcesów sportowych, a jednym z największych osiągnięć klubu jest na pewno ubiegłoroczny historyczny awans do krakowskiej I ligi juniorów starszych.

Sezon wcześniej prowadzeni przez Ostrowskiego juniorzy Orła uplasowali się w II lidze na pozycji wicelidera, przegrywając awans z będącą wówczas poza zasięgiem Rabą Dobczyce, natomiast o rok wcześniej Orłowcy wygrali myślenicką III ligę juniorów, wywalczając zarazem awans do II ligi. Trener Ostrowski słynął z dobrego przygotowania drużyny do turniejów halowych, gdzie również zasmakował glorii chwały, wygrywając prestiżowy Puchar Podokręgu Myślenickiego w ubiegłym sezonie.

We wcześniejszych latach Orzeł również liczył się w walce o to trofeum, plasując się przez kilka sezonów z rzędu w pierwszej czwórce turnieju, a co ciekawe odkąd trenerem był Kamil Ostrowski, jego podopieczni zawsze awansowali z grupy do fazy finałowej. Dla drużyny, która w poprzednich latach nie była potentatem na powiatowym szczeblu, a plasowała się zaledwie w czołówce III ligi był to nie lada sukces.

Przez warsztat trenera Ostrowskiego przewinęło się mnóstwo zawodników, ale zawsze zaznaczał, że najważniejsze to wychować zawodników, którzy będą przydatni drużynie seniorskiej. I tak, z rocznika 1987 w pierwszej drużynie z powodzeniem grywa Krzysztof Karpeta, z rocznika 1988 Krzysztof Żak, z 1989 Dariusz Ślusarz i Michał Kupiec, z 1990 Piotr Łętocha i Marek Pajka, z 1991 Bartłomiej Łętocha i Marek Łacny oraz mnóstwo zawodników z rocznika 1992, na czele z Adrianem Kasprzykiem i Mariuszem Pachaczem, którzy występowali w pierwszej drużynie jeszcze w wieku juniora.

Dodając do wyżej wymienionych zawodników na przykład zawsze oddanego Orłowi Bartłomieja Nawieśniaka z rocznika 1992 można utworzyć całkiem dobrą jedenastkę, z którą problemy mógłby mieć każdy klub z okolicy. Zarząd Orła i wszyscy byli podopieczni z tego miejsca dziękują trenerowi Kamilowi Ostrowskiemu za poświęcony czas, fachowe treningi, wyjazdy na mecze, obozy w Kalwarii, na Węgrzech, czy w Węgierskiej Górce, a przede wszystkim oddanie drużynie i zaszczepienie w głowach zawodników ducha przynależności do Orła Myślenice!

Kamil Ostrowski: - Wielkie dzięki dla wszystkich zawodników, których miałem przyjemność prowadzić przez te lata. Za te wspaniałe momenty i piłkarskie emocje, które wspólnie przeżywaliśmy. Wszystkie treningi, mecze i obozy z wami to były naprawdę świetne chwile. Śmiało mogę powiedzieć, że moje marzenie dotyczące szkolenia młodzieży w Orle się spełniło. Mam tu na myśli możliwość treningu na każdym szczeblu rozwoju piłkarskiego, pod okiem dobrych fachowców jakimi są Łukasz, Krzysiek i Darek, którzy jako wychowankowi klubu oprócz wiedzy przekazują także podstawowe „orłowskie” wartości. Trzymam kciuki za wszystkie drużyny Orła w nadchodzącym sezonie. Powodzenia.

lksorzel.myslenice.pl


ostrowski.jpg


REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty