Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Juniorzy starsi > II liga (Myślenice) JS

Karpaty Siepraw - Jordan-Sum Zakliczyn 2-0 (0-0)

2-0 Bidziński

Czerwone kartki: Sz. Matoga, Sz. Burkat (J).
KARPATY: Pitala - Juszczak, Kulka, Frasik (46 Stolarski), Król - Łapa (46 Stabryła), Dobosz, Matoga - Chlebda, Bidziński, Stefański.
JORDAN: E. Burkat - Panek, Leszczyński, Jania, Wójtowicz (70 M. Matoga) - Mat. Firek (75 Dembiński), Machaj (80 Ślusarczyk), Sz. Matoga, Mar. Firek (80 A. Burkat), Nowak - Sz. Burkat.

Derby gminy Siepraw od początku zdominowali gracze Karpat. Choć stan boiska pozostawiał wiele do życzenia, a rywale bardzo często rozpaczliwie uciekali się do fauli, gospodarze potrafili konstruować ciekawe i szybkie akcje, które sprawiały sporo kłopotów gościom. Jordan jedyne sytuacje w meczu stwarzał sobie po długich odkopnięciach piłki z własnego pola karnego w kierunku napastnika, mającego za zadanie walkę z defensywą Karpat. Sieprawianie pierwszą znakomitą okazję mieli w 30. minucie, kiedy faulowany w szesnastce był Matoga. Do wykonywania rzutu karnego podszedł Kulka i fatalnie się pomylił, uderzając obok bramki. Mimo ogromnej przewagi miejscowych, do przerwy oba zespoły zachowały czyste konto.

Po kilku minutach drugiej połowy Jordan, przez nierozważne zachowanie Sz. Matogi i Sz. Burkata, musiał sobie radzić w dziewiątkę. Ofensywni gracze gości zostali wyrzuceni z boiska przez arbitra za złośliwe faule i obraźliwe komentarze. Karpaty od tego momentu przejęły całkowitą kontrolę nad grą, przyjezdni tylko wybijali futbolówkę jak najdalej od bramki. Tak ogromna przewaga szybko przyniosła efekty i po jednej z szybkich akcji sędzia po raz drugi w tym meczu musiał wskazać na "wapno". Jedenastkę pewnie wykorzystał Matoga. Kilka minut później błyskotliwą kontrę zwieńczył pewnym strzałem Bidziński, nie pozostawiając złudzeń próbującym choć na chwilę przejąć inicjatywę gościom. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2-0, lecz to i tak najniższy "wymiar kary" dla Jordana. Sieprawianie pod bramką przeciwnika wykazywali się słabą skutecznością, ale i tak 3 punkty zostały w Sieprawiu, a w gminie do wiosny rządzą Karpaty!