Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Juniorzy młodsi > I liga (Podhale) JM
30 drużyn w małopolskim finale Coca-Cola Cup2011-05-24 15:10:00

25 i 26 maja w godzinach 10-17 na stadionie nowohuckiego Międzyszkolnego Ośrodka Sportu na os. Szkolnym 39 najlepsze drużyny wyłonione w eliminacjach walczyć będą o tytuł mistrza województwa małopolskiego w turnieju Coca-Cola Cup 2011.


Gościem specjalnym finału będzie rówieśnik uczestników turnieju (uczeń Gimnazjum SMS w Krakowie) Karol Basz – wielka nadzieja polskich sportów motorowych, kierowca zespołu kartingowego Roberta Kubicy.

Podczas dwóch dni finałów województwa małopolskiego o mistrzowski tytuł i awans do półfinałów krajowych walczyć będą najlepsze zespoły z regionu – 12 drużyn w kategorii dziewcząt i 18 w kategorii chłopców. Faworytów w rywalizacji chłopców upatrywać należy wśród reprezentantów Gimnazjum nr 48 z Krakowa, tarnowskiego Gimnazjum nr 9 oraz Gimnazjum Niepublicznego z Krakowa, które sensacyjnie wyeliminowało w fazie eliminacyjnej bardzo silną reprezentację krakowskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Tegoroczne finały wojewódzkie XIII edycji turnieju Coca-Cola Cup rozpoczęły się 12 maja w Łodzi, a zakończą się w Gdańsku 8 czerwca, a więc równo rok przed rozpoczęciem najważniejszego piłkarskiego wydarzenia w Polsce - UEFA EURO 2012, którego jednym ze sponsorów jest Coca-Cola.

Finały wojewódzkie to początek prawdziwych emocji zarówno dla uczestników Coca-Cola Cup, jak i dla kibiców, którzy odwiedzą Strefy Aktywnego Życia towarzyszące turniejowi. Ci pierwsi rozpoczną rywalizację o udział w Akademii Futbolu Coca-Cola Cup. Kibice natomiast będą mogli wziąć udział w konkursie "Wnieś flagę na stadion podczas UEFA EURO 2012". 16 zwycięzców konkursu, w tym jeden z województwa małopolskiego, wniesie flagę przed meczem grupowym reprezentacji Polski podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej w przyszłym roku. Rywalizację młodych piłkarzy i piłkarek o miejsce wśród 10 finalistów Akademii Futbolu Coca-Cola Cup będzie można śledzić w programie telewizji TVN "Coca-Cola Cup – Strzał Marzeń”.

Więcej informacji: www.cocacolacup.pl

Finał wojewódzki chłopców odbędzie się 25 maja

Faza grupowa
Gr. A: Gimnazjum Nowa Wieś, Gimnazjum nr 3 Trzebinia, Gimnazjum Biała Tatrzańska
Gr. B: Gimnazjum nr 48 Kraków, Gimnazjum Liszki, Gimnazjum Krzczonów
Gr. C: Gimnazjum Niepubliczne Kraków, Gimnazjum Łososina Dolna, Gimnazjum nr 2 Bochnia
Gr. D: Gimnazjum nr 1 Tylmanowa, Gimnazjum Zakliczyn, Gimnazjum Gdów
Gr. E: Gimnazjum Ujanowice, Gimnazjum Klucze, Gimnazjum nr 9 Tarnów
Gr. F: Gimnazjum nr 1 Miechów, Gimnazjum Żabno, Gimnazjum Roczyny

Finał wojewódzki dziewcząt odbędzie się 26 maja

Faza grupowa
Gr. A: Gimnazjum Kęty, Gimnazjum nr 2 Myślenice, Gimnazjum Żabno
Gr. B: Gimnazjum Tenczyn, Gimnazjum Alwernia, Gimnazjum nr 1 Miechów
Gr. C: Gimnazjum nr 23 Kraków, Gimnazjum nr 3 Jelna, Gimnazjum Jadowniki
Gr. D: Gimnazjum Krościenko nad Dunajcem, Gimnazjum nr 1 Gromnik, Gimnazjum Białka Tatrzańska

Zgodnie z regulaminem, turniej organizowany jest dla uczniów SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH z roczników 1995 i młodszych, którzy są uczniami danego gimnazjum co najmniej od 30 października 2010.
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty