Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy młodsi > I liga (Kraków) JM

Orzeł Iwanowice - LKS Mogilany 5-3 (2-0)

5-2 Krzywda
5-3 Prusak (karny)
ORZEŁ: Jabłoński - Mysona, Kubik, Tomczyk, Ziarko - Zdybał, Krzywda, Szostak, Socha, Zembala, Przecherka. Grali również: Płatek, Dykyy.
MOGILANY: Flak - Gurgul, Najder, Kapłon, Syrek, Włudyka, Mus, Łysek, Kiebuła, Prusak, Ostapczuk.

Orzeł przeważał i stwarzał sporo okazji. Pierwszą bramkę zdobył Socha po strzale z narożnika boiska. Kolejne trafienie dla gospodarzy zaliczył Przecherka mijając kilku rywali. Mogilany mogły uzyskać kontaktowe trafienie, ale zawodnik gości w dogodnej sytuacji trafił w słupek.

To co nie udało się gościom do przerwy, udało się po przerwie. Po wrzutce Syrka z rzutu rożnego do bramki trafił Kiebuła. Odpowiedz młodych Orłów przyszła szybko. Gola bezpośrednio z kornera zdobył Krzywda. Po składnej akcji zakończonej strzałem Łyska i dobitką Prusaka goście zbliżyli się na 3-2. Juniorzy z Iwanowic w końcówce odskoczyli. Z rzutu wolnego bramkę strzelił Przecherka, a poprawił Krzywda uderzeniem z 16 metrów. Mogilany polepszyły dorobek z karnego wykonywanego przez kapitana zespołu Prusaka. W ostatniej akcji meczu pod bramkę gospodarzy zawędrował bramkarz gości Flak, ale w stuprocentowej sytuacji, wykonując przewrotkę, spudłował z 2 metrów.

Przyjezdni byli osłabieni w tym spotkaniu brakiem kilku zawodników.