Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy młodsi > I liga (Kraków) JM

LKS Mogilany - Karpaty Siepraw 4-2 (1-0)

3-1 Bartłomiej Pabian
3-2 Sebastian Suder (wolny)
4-2 Kamil Łysek
MOGILANY: Flak - Syrek, Szymski, Najder, Kiebuła - Szczurek, Mus (60 Strzeboński), Oramus (50 Grzesik), Piskorz (70 Kapłon) - Prusak (89 Ożana), Łysek.

W zaległym spotkaniu 9. kolejki Mogilany pokonały w "sąsiedzkich derbach" Karpaty 4-2.

Od samego początku mecz był bardzo wyrównany, lecz to gospodarze zdobyli pierwszego gola. Po perfekcyjnym dośrodkowaniu Kamila Łyska z kornera w pole karne, na piątym metrze nogę dostawił Kacper Mus i piłka wpadła do siatki. Do końca pierwszej połowy pod obiema bramkami działo się dużo, lecz wynik się nie zmienił.

Po zmianie stron Mogilany ruszyły do ataku. Na 2-0 podwyższył Marcin Piskorz, którego dośrodkowanie z prawej strony boiska wpadło bramkarzowi "za kołnierz". 5 minut później na 3-0 podwyższył Kamil Łysek strzałem zza pola karnego.

Miejscowi trochę się rozluźnili i stracili dwa gole. Autorem pierwszego był Bartłomiej Pabian, a drugiego Sebastian Suder, który został sfaulowany na 25. metrze, po czym skutecznie wykonał rzut wolny.

Juniorzy z Mogilan nie dopuścili do dalszych strat, zaatakowali, lecz swoich okazji nie wykorzystali Marcin Prusak, Maciej Grzesik, Kamil Łysek i Patryk Kapłon. Dopiero w końcówce sukces gospodarzy przypieczętował Kamil Łysek.