Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > III liga (Kraków-Kielce)

0-1 Stachura 37

1-1 Mazela 60

2-1 Mazela 75

3-1 Guja 87

Sędziowali: Maciej Koster oraz Jan Moskal i Sławomir Bucki (Kraków). Żółta kartka Bieniek. Widzów 500.

PRZEBÓJ: Palczewski - Jarosz, Ochman, Kiczyński, Pindiur, Duda, Karpiński, Otuata (46 Cupiał), Guja, Mazela, Spurna (67 Burzyński).

ORLĘTA: Palka - Bakalarz, Bieniek, Relidzyński, Dulak, Bętkowski, Zacharski (80 Kundera), Niebudek, Gil, Mojecki, Stachura.

Gra się tak, jak murawa pozwala... Ta w Wolbromiu nie pozwalała na zbyt wiele. Taktyka obrana do pauzy przez Przebój polegała na wrzucaniu wysokich piłek na rosłego Mazelę. Ten wprawdzie wygrał sporo pojedynków powietrznych, ale nie przekładało się to na tworzenie przez wolbromian dogodnych sytuacji. Palce zagroził tylko ostry strzał Gui w 44. minucie, ale skończyło się na strachu. Tymczasem stworzenie jedynego zagrożenie dla bramki Palczewskiego skończyło się objęciem prowadzenia przez Orlęta. Stachura po przedarciu się przez blok obronny Przeboju oddał strzał z 16 metrów i Palczewski nie miał szans obrony.

Po zmianie stron jakość gry Przeboju uległa zdecydowanej poprawie. Zaczęła się gra do skrzydeł, operowanie przyziemnymi podaniami, z dobrej strony pokazał się wprowadzony na boisko Cupiał. Odniosło to konkretny skutek, w co największe zasługi wnieśli Guja i najlepszy na boisku Duda. W 60. minucie centrował Guja, Duda zgrał piłkę głową do Mazeli, który także głową doprowadził do wyrównania. Mazela podwyższył na 2-1, konkretnym strzałem z bliska, zamieniając na bramkę podanie Dudy. Wynik ustalił nieuchronnym strzałem Guja, zaś asystentem znów był Duda.

Goście po przerwie tylko raz zagrozili bramce Przeboju, po strzale głową Bętkowskiego piłka przeszła blisko celu.