Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > III liga (Kraków-Kielce)
Naprzód i Orlicz odrobili zaległości

Naprzód Jędrzejów - Orlicz Suchedniów 2-0 (1-0)

1-0 Hubert Drej 18 (karny)
2-0 Mateusz Maciejewski 49

Sędziował Mateusz Kowalski (Kielce). Żółte kartki: Sęk, Puchrowicz, Trela, Góral, Osiński - Hajduk. Widzów 400.
NAPRZÓD: Rybiński — Sinkiewicz (46 Sputo), Sęk (76 Woliński), Maciejewski, Puchrowicz, Gągorowski, Trela, Iwański (66 Góral), Osiński, Drej, Kowalski.
ORLICZ: Bilski — Kubiec (75 Kozera), Gil, Jaworek, Nowocień, Rogala (58 Zegadło), Hajduk, Pokotyliuk (54 Armata), Taler, Rabenda, Żelazowski (53 Wilk).

W zaległym meczu 17. kolejki III ligi małopolsko-świętokrzyskiej, Naprzód Jędrzejów pokonał na własnym stadionie Orlicz Suchedniów 2-0.

Przed meczem minutą ciszy uczczono m.in. pamięć tragicznie zmarłych jesienią piłkarzy Karola Gajdy i Rafała Dzwonka.

Już na początku goście mogli objąć prowadzenie, lecz w sytuacji "sam na sam" górą był bramkarz Naprzodu. W 18. minucie Hubert Drej próbował przedryblować dwóch obrońców i został sfaulowany w polu karnym. Jedenastkę na gola zamienił sam poszkodowany i jędrzejowianie prowadzili 1-0.

W 24. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Jakub Kowalski, ale chybił. 6 minut później skrzydłowy Naprzodu miał jeszcze lepszą okazję, lecz piłka po jego płaskim strzale z 20 m odbiła się od słupka.

Na początku II połowy, po wrzutce Jakuba Kowalskiego, gola na 2-0 zdobył Maciejewski. Od 60. minuty gra się zaostrzyła. Gospodarze utrzymali korzystny wyniku, gdyż zdominowali środek pola oraz umiejętnie grali w obronie. W końcówce mieli kilka okazji, ale ich nie wykorzystali.

Naprzód gra wiosną pod wodzą nowego szkoleniowca - Krzysztofa Treli. W składzie jest paru nowych zawodników: Robert Banaszek (grał już w Naprzodzie, transfer ze Sparty Kazimierza Wielka), Rafał Sinkiewicz (z MKS-u Stąporków), Albert Sęk (z Nidy), Łukasz Góral (transfer z drugoligowej Polonii Nowy Tomyśl) i Kamil Woliński z Piaskowianki Piaski. W pomocy będzie występował też grający trener Krzysztof Trela.