Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > C klasa (Myślenice)
PUCHAR POLSKI - Myślenice/Wieliczka: Niespodzianka w Pcimiu2009-10-21 22:09:00

Niespodzianką IV rundy piłkarskiego Pucharu Polski w podokręgach Myślenice/Wieliczka były zwycięstwa Pcimianki nad Gościbią i Jordana nad Karpatami.

Wyniki:

Pcimianka Pcim (VI liga) - Gościbia Sułkowice (V liga) 2-1 (0-1)
LKS Śledziejowice (V liga) - LKS Mogilany (IV liga) 0-3 (0-1)
Wiarusy Igołomia (A klasa) - Czarni Staniątki (VI liga) 2-4 (2-1)

Jordan Zakliczyn (V liga) - Karpaty Siepraw (IV liga) 3-3, karne 4-3 (mecz odbył się w niedzielę w... Krakowie)

Bramkarz zagrał na prawej obronie i strzelił pięknego gola

Wiarusy Igołomia - Czarni Staniątki 2-4 (2-1)

Gole dla gości: Sikora, Gawlik, Machlowski, W. Klima
WIARUSY:
Budka - Gruchała, Bonar, Małek, Niziołek - Król, Satoła (Pluciński), Nowak, Konrad, Pawlikowski - Sidełko (Paluch).

CZARNI: Pawłowski - Machlowski, Błachacz, Stokłosa, Wolas (46 Sośnicki) - Drewniak, R. Klima, Sikora, W. Klima - Piech (46 Gawlik), Jach.

Przez pierwsze 25 minut przeważali A-klasowcy zdobywając dwa szybkie gole. Kontaktową bramkę strzelił Sikora - z 18 metrów, lewą nogą w prawy róg. Wyrównał po przerwie po indywidualnej akcji Gawlik. Gol na 3-2 dla zespołu ze Staniątek to ozdoba meczu. Jego autorem był grający na prawej obronie etatowy bramkarz Czarnych - Machlowski. Uderzył przepięknie z 25 metrów prawie w "okienko". - Machlowski zaczynał karierę piłkarską właśnie jako prawy obrońca - przypomniał Stanisław Krasny, trener drużyny gości.
Wynik ustalił Wojciech Klima, który chciał dośrodkowywać, a piłka szczęśliwie mu "zeszła" i wpadła do siatki...

Niespodzianka w Pcimiu

Pcimianka Pcim - Gościbia Sułkowice 2-1 (0-1)

0-1 Tomasz Ostafin 25
1-1 Michał Gancarczyk (karny)
2-1 Damian Salawa 80
PCIMIANKA
: Kowalczyk (46 K. Muniak) - Ślusarczyk (50 M. Dziadkowiec), Hodurek, Olszanicki, Bajak - Gancarczyk, M. Marszalik, Filipek (50 Salawa), P. Muniak - Paś, Juszczak.

Od początku przeważali V-ligowcy, którzy stworzyli kilka świetnych sytuacji. Po jednej z nich zdobyli gola. Po akcji z prawej strony gola strzelił Ostafin, punkt za asystę dla Panusia. Pcimianka też próbowała zagrozić bramce gości, ale akcjom zabrakło wykończenia. Gospodarze przejęli inicjatywę po przerwie i po faulu na Gancarczyku sam poszkodowany wykonał karnego. Później atakowała Gościbia, ale lepsze okazje miała Pcimianka, która na 10 minut przed końcem zdobyła zwycięskiego gola po strzale Salawy.

LKS Śledziejowice - LKS Mogilany 0-3 (0-1)

Gole: Paweł Michalski 2, Dawid Nosek.
- Graliśmy młodzieżą, tym cenniejsze zwycięstwo - powiedział Andrzej Karski, prezes klubu z Mogilan.

Grali w... Krakowie

Jordan Zakliczyn - Karpaty Siepraw 3-3, karne 4-3

Gole dla Karpat: Galas, Lizak, Szczytyński.
Mecz odbył się już w niedzielę w... Krakowie, na sztucznym boisku Nadwiślanu. Karpaty nie były drużyną gorszą, ale trener Michał Wiącek dał pograć prawie wszystkim zawodnikom, gdyż uzgodniono 7 zmian w składach. Poza tym zawodnicy z Sieprawia nie byli tak zaangażowani w grę jak ich rywale.
Jordan grał defensywnie, a zagrożenie stwarzał długimi podaniami. Wszystkie bramki V-ligowcy zdobyli po błędach zawodników Karpat. Karpaty z kolei swoje gole wypracowali, prócz gola Szczytyńskiego, zdobytego w szczęśliwych okolicznościach.
KARPATY: Matysiak - D. Suder, Turcza, Szymoniak, M. Suder - Komperda, Nowak, Kubera, Kaczor - Zając, Żak oraz Guzik, Lizak, Galas, Płachta, Szczytyński, Szczurek, Baś.