Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > C klasa (Kraków III)

Northstar Miechów - Zryw Przesławice 3-2 (2-1)

2-1 ???
3-1 Jacek Toniarz
3-2 ???

NORTHSTAR: Łukasz Gortal - Tomasz Winiarski, Sebastian Korfel, Andrzej Rosa, Artur Toniarz (46 Mateusz Stempel), Łukasz Będkowski, Mateusz Nastarowski, Dominik Latos (75 Krzysztof Filus), Michał Ordys, Jacek Toniarz, Mateusz Latos (65 Karol Będkowski).

Wydawałoby się, że gospodarze od początku zaatakują, jednak w pierwszych minutach to Zryw stworzył dogodne okazje do strzelenia bramki. Skrzydłowy gości przedarł się przez obronę miechowian i oddał strzał, lecz Gortal sparował piłkę na rzut rożny. W 15. minucie dośrodkowanie Rosy zamieniło się w... strzał i futbolówka trafiła w poprzeczkę, ale nikt z miejscowych nie był w stanie pospieszyć z dobitką. Chwilę później M. Ordys podał do J. Toniarza, ten przerzucił piłkę nad bramkarzem gości i wpakował ją do siatki.

Od tego momentu "Północna Gwiazda" uzyskała przewagę w środku pola, ale Zryw naprawdę groźnie kontratakował i raz po raz nękał bramkarza gospodarzy. W 27. minucie po dośrodkowaniu najsprytniejszy znów okazał się J.Toniarz, strzelając swojego drugiego gola. Wkrótce Nastarowski płasko podał do Winiarskiego, ale ten nie wiadomo dlaczego zamiast skierować piłkę do pustej bramki, posłał ją obok słupka. Pewni swego miechowianie nagle stanęli, co w 40. minucie przypłacili utratą bramki. Napastnik Zrywu doszedł do prostopadłego podania z głębi pola, stanął przed nim wprawdzie Korfel, jednak rywal okazał się sprytniejszy - zdołał wykopać piłkę spod nóg obrońcy, a następnie ładnym lobem zdobył bramkę kontaktową.

Po zmianie stron Northstar chciał poprawić wynik. Próbowali Będkowski, D. Latos i M. Ordys, jednak - jak na najlepszego strzelca drużyny przystało - gola strzelił znów J. Toniarz, kompletując tym samym hat-trick. "Północna Gwiazda" prowadziła 3-1 i spokojnie kontrolowała przebieg gry. W 86. minucie M. Ordys popełnił błąd; chcąc podać do obrońcy nie zauważył stojącego tam napastnika gości, który przejął piłkę, spokojnie minął bramkarza i strzelił na 3-2. Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie.

Northstar przystąpił do meczu bez obrońców Kopcia, Płoszaja, B. Ordysa i powracającego do zdrowia Szczepki.