Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > C klasa (Kraków I)

Sparta Przeginia Duchowna - Powiśle Ochodza 1-5

Gole dla Powiśla: Zbigniew Cerek, Paweł Urban, Marek Sekuła 3
POWIŚLE:
Maślanka - Marczyk, Dybek (70 Piskorz), Grzebinoga - Madej (80 Łazarz), Ł. Piszczek, Cerek, Kapera (85 Jekiełek), M. Piszczek, Urban, M. Sekuła.

Lepiej rozpoczęli gospodarze zdobywając bramkę na 1-0. Powiśle jednak szybko wyrównało. Po rzucie rożnym jeden z obrońców Sparty wybił piłkę przed pole karne, dopadł do niej Zbigniew Cerek i uderzył nie do obrony. Kilka minut później Jakub Marczyk zagrał piłkę z autu w szesnastkę, głową przedłużył ją Mateusz Piszczek i Marek Sekuła zdobył bramkę na 2-1. Po chwili padł gol na 3-1, strzelcem był Paweł Urban, po ładnym podaniu Łukasza Piszczka.

W drugiej połowie Powiśle głównie się broniło, lecz mimo to powiększyło przewagę. Na 4-1 podwyższył M. Sekuła, po zagraniu głową przez Dawida Piskorza. W końcówce bramkarz Sparty źle wybił piłkę przed polem karnym, doszedł do niej Mateusz Piszczek, zagrał do Marka Sekuły, a ten strzelił do pustej bramki, notując hat-trick w tym meczu.

Spotkanie było bardzo ostre. Powiśle zagrało bardzo dobrze i zdobyło kolejne punkty, co ciekawe, wygrywając pierwszy raz na boisku Sparty.