Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > B klasa (Kraków I)
W B-klasowym szczycie Orzeł gromi Spartaka2011-10-30 22:07:00

Orzeł Iwanowice rozgromił na wyjeździe Spartaka Wielkanoc-Gołcza 6-1 w meczu na szczycie krakowskiej B klasy (gr.I).

Spartak Wielkanoc-Gołcza - Orzeł Iwanowice 1-6 (0-2)

ORZEŁ:
Jacek Kaleta - Artur Kaleta, Dawid Płatek, Jakub Sieniawski, Stanisław Świerk (Marcin Krztoń, Mateusz Lepiarczyk)) - Piotr Ptak, Michał Chwastek, Wojciech Wojsa, Damian Ignasiński - Łukasz Hermaniuk (Michał Bryła), Łukasz Żurowicz (Robert Gumula).

Był to jeden z najlepszych meczów Orła w obecnym sezonie! Iwanowiczanie zagrali konsekwentnie i skutecznie. Festiwal strzelecki rozpoczął P. Ptak zdobywając dwie bramki po podaniach W. Wojsy. Przed końcem I połowy "zakotłowało się" pod bramką gości, lecz nic z tego nie wynikło, gdyż kapitalną interwencją popisał się J. Kaleta parując piłkę na aut.

W drugiej odsłonie z wysokiego "C" znów zaczął Orzeł, a drugi dublet tego popołudnia "uzbierał" Damian Ignasiński. Kompletnie rozluźniona obrona Spartaka nie potrafiła powstrzymać ataków dobrze zorganizowanej drużyny z Iwanowic. Na 20 minut przed końcem wynik meczu brzmiał: 0-6! Swój dublet - trzeci tego dnia, ustrzelił Ł. Żurowicz. Goście potrafili odpowiedzieć tylko jednym trafieniem, które niewiele wniosło do ich postawy tego dnia.

Orzeł wygrał najważniejszy mecz w sezonie i z przewagą trzech punktów nad Gołczą zasiada na fotelu lidera B klasy. Wszyscy zawodnicy rozegrali bardzo dobry mecz. Obrona kierowana przez parę J. Sieniawski - D. Płatek rozgrywała "profesorskie" zawody. Trzema asystami popisał się W. Wojsa, a P. Ptak i Ł. Żurowicz zdobyli odpowiednio dziesiątą i jedenastą bramkę w sezonie.

orzeliwanowice.futbolowo.pl (Blondasss91)