Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > A klasa (Wieliczka)
PP Wieliczka: Gdovia w finale2013-03-10 21:23:00

W półfinale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Wieliczka A-klasowa Gdovia Gdów pokonała V-ligowy Złomex Branice 3-1. Mecz odbył się dziś na sztucznym boisku Nadwiślanu w Krakowie.

W finale Gdovia zmierzy się ze zwycięzcą spotkania pomiędzy Piłkarzem Podłęże (A klasa) a Górnikiem Wieliczka (IV liga).

Gdovia Gdów - Złomex Branice 3-1 (2-0)

Gole dla Gdovii: Mateusz Rojek 2, Paweł Kulma

GDOVIA: A. Serafin - P. Kasprzyk, A. Karcz, G. Kulma, S. Serafin - M. Ciężarek, M. Kasprzyk, S. Wołek, M. Rojek (W. Kaleta), M. Wąsowicz (A. Pałka) - P. Kulma (J. Noga).

W I połowie gdowianie wykorzystali błędy defensywy rywali i prowadzili 2-0. W 55. minucie Złomex strzelił kontaktowego gola, a 5 minut później mógł wyrównać. Po faulu na Pawle Zegarku sędzia podyktował karnego, ale strzał Pawła Braka z 11 m obronił bramkarz Gdovii. Później V-ligowcy grali zdecydowanie gorzej i kwadrans przed końcem, po fatalnej interwencji ich golkipera, stracili trzecią bramkę.