Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > A klasa (Wieliczka)
Juniorzy Krakusa zwyciężają seniorów Batorego2013-03-10 00:30:00

W sobotni poranek na sztucznym obiekcie Com-Com Zone juniorzy starsi Krakusa zmierzyli się z A-klasową drużyną Batorego Wola Batorska. Po zaciętym spotkaniu lepsza okazała się młodzież z Nowej Huty zwyciężając 3-1.

Krakus Nowa Huta (JS) – Batory Wola Batorska 3-1 (1-1)

1-0 Jurek

1-1 Urbański

2-1 Kuziel

3-1 Stawiarski

KRAKUS, I połowa: Oszczypała – Palonek, Biela, Górka, Kossakowski – Górski, Łukasik, Jurek – Stawiarski, Nawratil, Ciastoń.

KRAKUS, II połowa: Oszczypała – Kossakowski, Sularz, Górka, Palonek – Biela, Kuziel, Kardas, Stawiarski (65 Nawratil), Dębski, Ciastoń (70 Jurek).

BATORY: Kuś - Strojek, Bursa, Suder, Sosnowski - Moskal, testowany 1, Wsołek, Urbański - Kwaśniak, testowany 2 oraz Dąbroś, Ziółko, Mac. Stolarz, testowany 3.

Początkowo na śliskiej, sztucznej nawierzchni lepiej odnajdywała się drużyna Krakusa. Szybko objęła prowadzenie po ładnym strzale Jurka, który lobem skierował piłkę do bramki rywali.

Potem gra się wyrównała i toczyła przeważnie w środku pola. Nie było wielu sytuacji podbramkowych, dopiero w końcówce pierwszej części spotkania po składnej akcji Batory doprowadził do remisu.

W przerwie trenerzy obu drużyn udzielali swoim podopiecznym cennych wskazówek, które, jak się okazało, lepiej wykorzystali nowohucianie. Szkoleniowcy przeprowadzili parę zmian, a wraz z nimi zmienił się również obraz gry. Przewagę uzyskali zawodnicy Krakusa, którzy częściej utrzymywali się przy piłce i stwarzali sobie coraz dogodniejsze okazje do strzelenia bramki. W końcu udało się to Kuzielowi, który precyzyjnym strzałem zza pola karnego trafił na 2-1. Chwilę potem wynik na 3-1 ustalił Stawiarski, wykorzystując dokładne podanie wzdłuż pola karnego. Od tego momentu młodzieżowcy kontrolowali przebieg spotkania, pewnie utrzymując zwycięski wynik do ostatniego gwizdka.

Było to już drugie sparingowe spotkanie podopiecznych trenera Macieja Trzcionki, w którym jego zawodnicy odnieśli zwycięstwo, tym cenniejsze szkoleniowo, że rozegrane znów z drużyną seniorską. Budowa formy drużyny przed rozpoczęciem wiosennej rundy rozgrywek zmierza, jak się wydaje, we właściwym kierunku.