Kiosk
- STANISŁAW STRUG. Dopiero w liceum zyskałem szansę gry na boisku z bramkami
- MARIAN FIDO. Człowiek, któremu chce się chcieć
- JAN KOWALCZYK. Sport bez rywalizacji przestaje być sportem
- FUTBOL MAŁOPOLSKI. Grzegorz Bartosz: Garbarnia jest jedna. Zrobię wszystko, aby mówiła jednym głosem
- Paulo Sousa: Ufam umiejętnościom polskich piłkarzy
- Ranking "Forbesa": Wpływowy Lewandowski
- Za miesiąc Wisła Kraków SA będzie mieć Akademię
- Boniek: Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej same podejmą decyzje w sprawie dokończenia sezonu w III lidze i klasach niższych
- Małopolska chciałaby grać...
- Nie ma decyzji w sprawie III ligi i klas niższych
MISTRZOSTWA POLSKI KIBICÓW SPORTOWYCH
- VIII Omnibus sportowy w Darłowie - PYTANIA ELIMINACYJNE
- Mistrzostwa Mistrzów Kibiców Sportowych: pytania i odpowiedzi
- Adam Sokołowski mistrzem kibiców XXI wieku
- Mistrzostwa Mistrzów Kibiców Sportowych w Kluczborku
- OMNIBUS SPORTOWY. Któżby inny: Adam Sokołowski!
- Konkurs Piłkarski Ekspert – EURO 2024 na mecie
- KONKURS. Piłkarski Ekspert – Euro 2024
- VII Ogólnopolski Omnibus Sportowy
Sensacyjnym triumfatorem Pucharu Polski na szczeblu wielickiego podokręgu został Piłkarz Podłęże. A-klasowa drużyna pokonała dziś w finale LKS Śledziejowice (V liga) w rzutach karnych 3-2. Po 90 minutach był remis 2-2.
Piłkarz zmierzy się teraz w półfinale PP Okręgu Kraków z IV-ligowym Borkiem Kraków (zwycięzca rozgrywek w krakowskim podokręgu). W drugim półfinale III-ligowy Przebój Wolbrom (olkuski podokręg) zagra z IV-ligowymi Karpatami Siepraw (myślenicki podokręg).
Triumfator w Okręgu Kraków będzie następnie rywalizował o udział w fazie centralnej PP ze zwycięzcami w okręgach nowosądeckim, tarnowskim i wadowickim.
PP Wieliczka, finał: Piłkarz Podłęże - LKS Śledziejowice 2-2 (1-1), karne 3-2
0-1 Najder 30
1-1 Stós 35
1-2 Piszczek 70 (karny)
2-2 Stós 90+2
Karne:
0-1 Krauss
0-1 K. Dudzik (poprzeczka)
0-2 Najder
1-2 Wójcik
1-2 Makieła (obronił bramkarz)
2-2 Suszyński
2-2 Kuczek (obronił bramkarz)
3-2 Woźny
3-2 Piszczek (obronił bramkarz)
Pilch już nie musiał strzelać
PIŁKARZ: Malarz - Woźny, Suszyński, Ciastoń, Rynduch - Wójcik, K. Dudzik, Pilch, Perdał (75 Czeliński), Stós - J. Dudzik (60 M. Dudzik).
ŚLEDZIEJOWICE: Chrobak - Eumanow, Postawa, Kuczek, Zawalonka - Książek (46 Piszczek), Najder, Stępiński, Michalczyk - Myszkowski (73 Makieła), Krauss.
Pucharową rywalizację w podokręgu wielickim drugi raz z rzędu wygrał A-klasowy zespół! Przed rokiem zwyciężył Batory, a dziś Piłkarz. W Podłężu gospodarze wyrównali w doliczonym czasie. W karnych przegrywali 0-2, by pokonać Śledziejowice 3-2. Na bohatera meczu wyrósł golkiper Wojciech Malarz, który obronił trzy jedenastki!
- Cuda robił! - chwalił go Mariusz Małek, trener Piłkarza, mając na myśli także interwencje w trakcie meczu. Nic dziwnego, że po szczęśliwym dla A-klasowców finale bramkarz powędrował na ramiona kolegów...
Przez pierwszy kwadrans spotkania niewiele się działo. W 15. minucie akcję lewą stroną przeprowadził Myszkowski, dobiegł do "piątki", ale gdy chciał strzelać z kąta został zablokowany. Gospodarze odpowiedzieli dwoma groźnymi strzałami. W 20. minucie w sytuacji 1 na 1 znalazł się Krauss, lecz "wyrzucił się" na prawo i trafił prosto w bramkarza.
W 30. minucie faworyzowani goście objęli prowadzenie. Po długim podaniu Eumanowa z własnej połowy, Najder w polu karnym przyjął piłkę na klatkę piersiową i strzelił obok bramkarza do siatki. Podłężanie wyrównali 5 minut później. Obrońca gości przegrał pojedynek główkowy z K. Dudzikiem, który następnie uderzył na bramkę. Golkiper Śledziejowic odbił futbolówkę do góry, doskoczył do niej Patryk Stós i z 5 metrów dobił głową do bramki. Przed przerwą szansę mieli jeszcze V-ligowcy, ale Michalczyk z wolnego z ok. 20 m trafił tylko w poprzeczkę.
W II połowie przewagę optyczną mieli goście. Okazji nie wykorzystali Michalczyk, Stępiński i Piszczek, ale w końcu Śledziejowice dopięły celu. W 70. minucie karnego, podyktowanego za faul na Stępińskim, wykorzystał Piszczek.
Przyjezdni mieli w końcówce parę szans, by przypieczętować sukces. Najlepszą zmarnował w 85. minucie Piszczek, który poszedł z piłką sam od połowy, by - będąc już w polu karnym - strzelić bardzo wysoko nad poprzeczką. W ekipie miejscowej najaktywniejszy był Kamil Dudzik, ale nie miał klarownych sytuacji. Miał ją Mateusz Dudzik, lecz trafił w boczną siatkę.
Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wygraną faworyta, w 90+2. minucie piłkę wywalczył Wójcik, podał do K. Dudzika, ten dociągnął lewą stroną do linii końcowej i wycofał na 7. metr do nadbiegającego Stósa, który wykończył akcję skutecznym strzałem. Strzelec z radości ściągnął koszulkę i został ukarany żółtą kartką, drugą w tym meczu. Musiał więc opuścić boisko.
W rzutach karnych zanosiło się na wygraną Śledziejowic, które prowadziły 2-0. Wówczas jednak owe "cuda" zaczął wyczyniać Wojciech Malarz, bramkarz Piłkarza...
- To nasz największy sukces w Pucharze Polski. Bardzo się z tego cieszymy, to fantastyczna przygoda. Już nie możemy się doczekać kolejnego meczu, z Borkiem. Mam nadzieję, że zagramy u nas - powiedział Mariusz Małek, który w Podłężu był najpierw zawodnikiem (od trampkarza), a od 2007 roku jest trenerem.
- Byliśmy lepszym zespołem, mieliśmy więcej sytuacji, ale zabrakło skuteczności. Nie wykorzystaliśmy chyba z siedmiu dobrych okazji, były poprzeczki i słupki. Chyba zbyt lekko podeszli moi podopieczni do tego meczu, a poza tym bardzo dobrze bronił bramkarz gospodarzy, prawdziwy bohater tego meczu - skomentował Rafał Mazur, trener Śledziejowic.
RST
WIADOMOŚCI
- Wiarusy z nowym trenerem
- Piłkarz szuka piłkarzy
- Mastalerz trenerem Zrywu
- Grzegorz Trela trenerem Węgrzcanki
- IV liga: 2x18 drużyn, a z dwóch krakowskich klas okręgowych powstaną trzy
- Piknik rodzinny w Igołomi
- Wolni zbyt szybcy dla rywali, Kłaj ma V ligę
- PP Wieliczka: Puchar dla Górnika
- Węgrzcanka - Czarnochowice (FOTO)
- PP Wieliczka: Gdovia - Górnik w finale
- PP Wieliczka: Piłkarz z Górnikiem o finał
- W Podokręgu Wieliczka też nie zagrają
- Wieliczka: A i B klasa nie zagra
- Zmarł Fryderyk Mitoń
- Łukasz Szewczyk trenerem w Cracovii i piłkarzem w Czarnochowicach
- PP Wieliczka: Gdovia w finale
- Juniorzy Krakusa zwyciężają seniorów Batorego
- Nowy prezes Węgrzcanki
- Pogoń Skotniki przegrała z Piłkarzem
- Drugi powrót Gruchały do Wiarusów
- 10 drużyn w turnieju Wróblowianka Cup
- Wiarusy znają zimowych rywali
- Wieliczka przekłada na wiosnę
- Hat-trick Majkuta dał wygraną Wiarusom w Nowym Brzesku (FOTO)
- Wieliczka: Nowe terminy zaległości
- Wieliczka: Wszystkie mecze odwołane
- PP Wieliczka: Piłkarz zamiast Czarnych w półfinale
- Nowy prezes w Nadwiślance
- Gdy się nie wykorzystuje "setek"... (FILM z meczu Batory - Nadwiślanka)
- PP Wieliczka: Złomex z wolnym losem
- Wilga zwycięska w Szarowie
- Dobry mecz Wiarusów (FOTO)
- Tęcza dała radę Piłkarzowi
- W Golkowicach: Stary cel i nowe nadzieje
- PP Wieliczka: Wygrywali tylko goście
- Z Golkowic do Zelkowa
- PP Wieliczka: Wolny los dla Wolnych
- Wygrany sparing Wilgi Golkowice
- Zaproszenie na wakacyjny turniej w Igołomi
- Nadwiślanka Nowe Brzesko: Komisja rewizyjna nie udzieliła absolutorium
- Wiarusy świętowały 20-lecie
- Wiarusy szukają wzmocnień
- Decyzja MZPN zgodna z duchem sportu: 17 drużyn w IV lidze i dwóch okręgówkach
- Wiarusy świętują 20-lecie
- A klasa Wieliczka: Krystian Pać poprowadzi Batorego
- Są decyzje: Kto w III, IV i V lidze (krakowskiej)?
- Paweł Zegarek wprowadził Złomex do V ligi
- Krakowski krajobraz tuż przed spadkami
- Andrzej Strumiński po raz trzeci prezesem Podokręgu Wieliczka
- Krakowski Puchar Polski dla Karpat Siepraw (FOTO)
starsze wiadomości >>>