Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > A klasa (Kraków I)

Prądniczanka Kraków - Jastrzębiec Książ Wielki 4-1 (3-1)

Sędziowie: Grzegorz Przybylski oraz Kazimierz Dzióbek i Kamil Sikora.
PRĄDNICZANKA: Czerwiec - Sędor, Cichy, Ptak, Pieniążek - Sikora (Dankiewicz), Stępień (Bąk), M. Jeleń, Kania (Brandys) - Rumian (Karpij), K. Jeleń.
JASTRZĘBIEC: Celary - Cielesta, Markiewicz (78 Bróg), Rosół, Kardas (46 Ostrowski), Zapart, Karwat, Cież, Świtała, Zyguła (65 Dragan), Kaźmierczyk (85 Plutecki).

Krakowianie bez problemu pokonali Jastrzębiec Książ Wielki 4-1.

Prądniczanie szybko objęli prowadzenie. W środku pola odebrali piłkę gościom, błyskawicznie przemieścili się pod pole karne, Mateusz Jeleń oddał strzał i było 1-0. W 10. minucie Jastrzębiec domagał się karnego z rękę jednego z zawodników Prądniczanki, ale gwizdek sędziego milczał.

Niebawem gospodarze dołożyli kolejne dwa trafienia. Najpierw idealną centrę Rumiana na bramkę zamienił Kamil Jeleń. Chwilę później Wojciech Rumian sam zdobył swojego pierwszego gola dla nowego klubu. Piłka po jego strzale z 25 metrów przeleciała nad głową wysuniętego bramkarza i wpadła pod poprzeczkę.

Krakowianie spuścili w tym momencie z tonu, ambitni goście powalczyli i mogli cieszyć się z bramki. Cież bardzo dobrze podał do Kaźmierczyka, a ten wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Chwilę później mogło być nawet 3-2, ale Czerwiec świetnie interweniował.

Po przerwie krakowianie seryjnie marnowali kolejne okazje i zamiast podwyższyć prowadzenie mogli stracić bramkę. Głupi faul w polu karnym Pieniążka dał gościom jedenastkę w 75. minucie. Jednak Czerwiec nie dał się zaskoczyć i wyczuł intencję Cielesty. Do końca Prądniczanka już kontrolowała przebieg zawodów i mogła zdobyć następne gole, ale ani Karpij, ani K. Jeleń nie ulokowali piłki w siatce. Zrobił to ostatecznie Mateusz Jeleń, który dosłownie w ostatniej akcji meczu - świetnym strzałem z 14 m w "krótki" róg - zamknął wynik zawodów.