Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > A klasa (Bochnia)
Pierwszy sparing Ceramiki Muchówka2011-02-01 10:52:00

W pierwszym meczu sparingowym w roku 2011 Ceramika Muchówka (A klasa bocheńska ) pokonała Błękitnych Modlnica (A klasa krakowska) 3-2. Mecz odbył się na sztucznym boisku Hutnika w Krakowie.

Błękitni Modlnica - Ceramika Muchówka 2-3 (1-2)

Bramki: testowany JB, Zaporowski - Kukla, Wołek, Krawczyk.
BŁĘKITNI:
Regulski - Lusina, Zabiegaj, Kuciel, Żurek (46 Zaporowski) - Maciejaszek, Baryła (80 K. Nawrot), Baran (46 Szumny), K. Nawrot (60 Żurek) - testowany JB (75 Baran, 85 testowany JB), Piszczek.
CERAMIKA: Trojan (46 Rajca) - Mochel, Stokłosa (46 Zdebski), Piekarz, Kołodziej (46 Szatan) - Górski, Krawczyk, Stabrawa, Gaworczyk - Kukla, Wołek.

W pierwszym z czterech zaplanowanych spotkań sparingowych Ceramika Muchówka wygrała z Błękitnymi Modlnica 3-2.

Na początku wszystko na to wskazywało na to, że będzie to mecz z duża przewagą piłkarzy z Modlnicy, gdyż przez pierwsze 10 minut byli stroną zdecydowanie przeważającą. Po kilku nieskutecznych akcjach Błękitnych Ceramika wyprowadziła skuteczną kontrę prawą stroną boiska, po błędzie obrony rywali dośrodkowanie wykorzystał Marcin Kukla zdobywając pierwszą bramkę. Później modlniczanie jeszcze kilka razy spudłowali w wyśmienitych sytuacjach, po czym nieznaczną przewagę uzyskali zawodnicy z Muchówki. Jej efektem był drugi gol, zdobyty przez Szczepana Wołka. Przeciwnicy uzyskali kontaktowe trafienie, testowany JB wykorzystał sytuację sam na sam z Trojanem.

W drugiej części spotkania trener Tarasek dokonał kilku zmian w składzie. Obraz gry nie uległ znaczącej zmianie. Na początku nieznaczną przewagę mieli Błękitni, później role się odwróciły, atakowała Ceramika, lecz bez z skutku. W 55. minucie rywale byli blisko zdobycia bramki po stałym fragmencie gry. Wykonywali rzut wolny zza 16 m, lecz piłkę lecącą nad murem tuż koło słupka obronił Rajca. Golkiper z Muchówki wygrał później dwa pojedynki sam na sam z napastnikami Błękitnych. W 80. minucie los uśmiechnął się do gości spod Bochni. Radosław Krawczyk strzelił trzeciego gola z karnego za faul w szesnastce. W końcówce drużyna z Modlnicy trafiła po raz drugi. Po ładnej akcji Maciejaszka do pustej bramki piłkę skierował Zaporowski.