Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > A klasa (Bochnia)
Nie masz drużyny młodzieżowej - płać!2011-07-08 09:26:00

Zarząd Małopolskiego Związku Piłki Nożnej podjął 1 lipca 2011 uchwałę w sprawie wysokości opłat nakładanych na kluby, które nie posiadają drużyn młodzieżowych.


Kluby klasy okręgowej i klasy A, które nie zgłoszą (zgodnie z wymogami licencyjnymi) do rozgrywek w danym sezonie drużyny młodzieżowej powinny wnieść opłatę pieniężną w wysokości:
- klasa okręgowa - 1.500 zł od każdej drużyny za sezon rozgrywkowy
- klasa A - 1.000 zł od drużyny za sezon rozgrywkowy

Warunkiem zwolnienia klubu klasy okręgowej lub klasy A z obowiązku licencyjnego dotyczącego posiadania drużyn młodzieżowych jest uzyskanie odpowiedniego zaświadczenia od właściwego Okręgu lub Podokręgu, potwierdzającego problem niżu demograficznego.

mzpnkrakow.pl

***

W pierwszych dniach obowiązywania uchwały niektóre kluby narzekały na opłaty, które - ich zdaniem - są za wysokie. Naszym zdaniem, są za niskie! Utrzymanie drużyny młodzieżowej to przy rzetelnie prowadzonej działalności roczny koszt nawet ponad 10 tys. złotych (transport, sędziowie, sprzęt sportowy, trener itp.), tak więc te kluby, które nie szkolą narybku oszczędzają prawie całą tę kwotę. Wydaje się nawet, że tak niskie opłaty to wręcz zachęta do zaniechania pracy z młodzieżą!

 

rst
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty