Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Żużel > Ligi polskie
Żużlowy mistrz Polski z Tarnowa bez prezesa i z długami2012-11-20 14:07:00

Żużlowy mistrz Polski z Tarnowa musi do 30 listopada br. uregulować 1 milion 300 tysięcy złotych. W przeciwnym razie są nikłe nadzieje na otrzymanie licencji. Zadanie trudne, bowiem prezes Agata Mróz podała się do dymisji. Powody tego kroku wyjaśniła w oświadczeniu.


Oświadczenie Prezes Zarządu Unii Tarnów ŻSSA opublikowane na oficjalnej stronie klubu (w oryginalnym brzmieniu):

 

Sezon żużlowy 2012 był najlepszym w historii tarnowskiego klubu. Zespół Azotów Tauron Tarnów wywalczył siedem medali w tym cztery złote. Trzeci raz w historii klubu, po siedmioletniej przerwie, jesteśmy Drużynowym Mistrzem Polski na żużlu, Młodzieżowym Drużynowym Mistrzem Polski na żużlu, Młodzieżowym Mistrzem Polski Par Klubowych na żużlu, Indywidualnym Mistrzem Polski Juniorów na żużlu, brązowym medalistą Ligi Juniorów oraz podwójnym brązowym medalistą w Brązowym i Srebrnym Kasku.

 

Kiedy w lutym bieżącego roku objęłam stanowisko Prezesa Zarządu sytuacja finansowa klubu była tragiczna.  Według przedstawionego mi budżetu na sezon 2012 (przygotowanego przez poprzedni Zarząd) w kasie klubu miało brakować 1 500 000 zł. Dokładna analiza pokazała, że rzeczywista dziura budżetowa jest na poziomie 4 500 000 zł. a dodatkowo z poprzednich lat pozostał dług do  spłacenia na poziomie 1 700 000 zł. Nie bez znaczenia na  obciążenie budżetu 2012  miał także fakt, że z wpływów na sezon 2012 kwocie 4 000 000 zł. zostały spłacone zobowiązania  zawodników z sezonu 2011 (m.in. K. Kasprzaka i S. Ułamka).

 

Przy takim stanie finansowym klub nie miał szans na dalsze funkcjonowanie. W związku z tym podjęłam szereg działań w tym spotkań i rozmów ze Sponsorami, Władzami Samorządowymi oraz  z wieloma życzliwymi tarnowskiemu żużlowi osobami.

 

W efekcie tych działań  pozyskałam do kasy klubu  dodatkowo 4 260 000 zł., spłaciłam 1 250 000 zł. długów. Spółka na dzień dzisiejszy nie ma zobowiązań publiczno - prawnych, w wielu obszarach  zmniejszono  koszty działalności klubu, a zobowiązania finansowe, także te z lat poprzednich są regulowane  w miarę możliwości na bieżąco. Wpływy z karnetów i biletów były w obecnym sezonie na najwyższym w historii klubu poziomie. Wynik finansowy spółki jest dodatni. Podsumowując sytuacja spółki jest nieporównywalnie lepsza od tej jaką przejęłam i jaka była w listopadzie ubiegłego roku. 

 

Niestety, pomimo wielu podjętych przeze mnie działań nie udało się w osiem miesięcy od objęcia stanowiska Prezesa spłacić wszystkich zobowiązań. Nakazy sądowe i komornicze dot. starych długów, 4 000 000 wpływów od Sponsorów a konto sezonów 2012, 2013 a wydanych w zeszłym roku nie pozwolą zakończyć obecnego sezonu na zero. Zobowiązania wobec zawodników, które na potrzeby procesu licencyjnego muszą być uregulowane do  dnia 30 listopada 2012 wynoszą 1 300 000 zł, w tym kwota odsetek o którą skarży klub były zawodnik Sebastian Ułamek.

 

W związku z powyższym podaję się do dymisji. O swojej decyzji powiadomiłam  Przewodniczącego Rady Nadzorczej ŻSSA w dniu 16.11.2012r.

 

Jeżeli chodzi o przygotowania do sezonu 2013 to pozostawiam klub z potwierdzonymi jeszcze w ubiegłym tygodniu deklaracjami o pozostaniu z klubem dwóch najważniejszych Sponsorów: Sponsora Głównego Azoty Tarnów oraz Sponsora Strategicznego Tauron  Polska Energia . Sponsor Główny Azoty Tarnów  w sezonie 2013  będzie w dalszym ciągu finansował trenera oraz dwóch zawodników , którzy zdobywają praktycznie połowę punktów drużyny tj. Macieja Janowskiego oraz Janusza Kołodzieja. Wniosek o sponsoring do Sponsora Strategicznego Tauron  Polska Energia został złożony w październiku i będzie rozpatrywany w grudniu.

 

Dziękuję wszystkim Sponsorom, trenerowi Markowi Cieslakowi oraz zawodnikom za współpracę i życzliwość.

 

Prezes Zarządu ŻSSA, Agata Mróz

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty