Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Siatkówka > Wiadomości siatkówka
Michał Bąkiewicz będzie szkolił juniorów2019-04-11 11:59:00

Na wniosek Pionu Sportu i szkolenia PZPS Michał Bąkiewicz powołany został na stanowisko trenera reprezentacji Polski juniorów.


Dotychczas Michał Bąkiewicz w juniorskiej kadrze był asystentem Mariusza Sordyla, który zrezygnował z pracy z kadrą U21 z powodów osobistych.


Michał Bąkiewicz ma 38 lat. Jest absolwentem Szkoły Mistrzostwa Sportowego.


W najwyższej klasie rozgrywek ligowych reprezentował barwy klubów: AZS Częstochowa, PGE Skra Bełchatów, AZS Olsztyn. Z każdym z tych klubów sięgał po medale, puchary i pozycje medalowe w europejskich pucharach.


W jego dorobku są cztery mistrzostwa Polski, pięć wicemistrzostw, dwa medale brązowe, trzy Puchary Polski, srebrne medale Ligi Mistrzów i Klubowych Mistrzostw Świata.


Michał Bąkiewicz w seniorskiej drużynie narodowej rozegrał 205 spotkań. Jeszcze jako kadet został brązowym medalistą mistrzostw świata. Z pierwszą reprezentacją Polski zdobył wicemistrzostwo świata (2006), mistrzostwo Europy (2009) i brązowy medal Ligi Światowej (2011). W roku 2009 został najlepszym siatkarzem w Plebiscycie Siatkarskie Plusy. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi i Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski.


Karierę trenerską rozpoczął w roku 2014 – najpierw, jako asystent, a potem jako pierwszy szkoleniowiec częstochowskiego AZS-u. W roku 2017 rozpoczął pracę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale, a w poprzednim sezonie łączył ją z rolą asystenta w reprezentacji Polski juniorów.


Najważniejszym wyzwaniem stojącym w tym sezonie przed nowym selekcjonerem bezpośredniego zaplecza I reprezentacji będzie udział w mistrzostwach U21 świata w Bahrajnie (18-27 lipca), przy czym o wielce prawdopodobnym udziale biało-czerwonych w tym turnieju Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej poinformuje po 31 maja.


– Nie ukrywam, że jestem bardzo zaszczycony decyzją związku, która jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem i zobowiązaniem jednocześnie. Takie rozwiązanie pozwala na spokojne przejęcie obowiązków po Mariuszu (Mariusz Sordyl, poprzedni trener kadry juniorów – przyp. red.), któremu w tym miejscu pragnę podziękować za możliwość współpracy w poprzednim sezonie – powiedział Michał Bąkiewicz. – Mimo że formalnie nie ma jeszcze potwierdzenia o naszym udziale w mistrzostwach świata, to jednak miejsce w rankingu FIVB daje niemal pewność, że zagramy w lipcu w Bahrajnie i do mistrzostw przygotujemy się bardzo solidnie. Teraz w Dębicy obserwuję przebieg rywalizacji o mistrzostwo Polski juniorów i widzę, że nasi dotychczasowi kadrowicze są w dobrej dyspozycji, ale też pojawiło się grupa, która może aspirować do gry w reprezentacji – dodał Bąkiewicz.


Pierwsze zgrupowanie reprezentacji Polski juniorów rozpocznie się 12 maja w Zakopanem.


JANUSZ UZNAŃSKI

Rzecznik prasowy PZPS

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty