Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Siatkówka > Wiadomości siatkówka
Rywale Skry i Asseco Resovii w KMŚ2018-09-30 19:13:00

Od 26 listopada do 2 grudnia rozegrane zostaną w Polsce Klubowe Mistrzostwa Świata siatkarzy. Zagrają w nich PGE Skra Bełchatów i Asseco Resovia Rzeszów.


Po losowaniu okazało się, że mistrzów Polski PGE Skrę czekają trudne potyczki z Zenitem Kazań, czyli obrońcą tytułu, Fakiełem Nowy Urengoj oraz Cucine Lube Civitanova. Na pewno będzie to bardzo trudna grupa, choć trzeba pamiętać, że PGE Skra dwukrotnie była klubowym wicemistrzem świata (w 2009 i 2010 roku), a sześć lat temu wywalczyła brązowy medal turnieju.


- Po raz kolejny cieszę się, że będziemy mogli zagrać z najlepszymi drużynami na świecie. Mamy bardzo dobre wspomnienia z tego turnieju, kiedy graliśmy w Doha - mówi Konrad Piechocki, prezes PGE Skry, cytowany na stronie internetowej bełchatowskiego klubu. - Z mojej perspektywy nie ma nic lepszego niż gra z najlepszymi i taka możliwość to fajne wyzwanie i przede wszystkim gratka dla kibiców, bo po raz kolejny turniej odbywa się w Polsce. Gra w finale i zwycięstwo byłoby wspaniałym przeżyciem.


PGE Skra w Klubowych Mistrzostwach Świata zagra w Radomiu. Miejscem rywalizacji II grupy będzie Rzeszów - Asseco Resovia, Trentino Volley, Sada Cruzeiro i Khatam Ardakan. Finały zostaną natomiast rozegrane w Częstochowie.


KMŚ rozpoczną się 26 listopada. Do fazy finałowej, która zostanie rozegrana w dniach 1–2 grudnia, awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy.


pzps.pl (Eugeniusz Andrejuk), skra.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty