Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Lekka atletyka > Wiadomości LA
W niedzielę PZU Cracovia Półmaraton Królewski2017-10-13 21:39:00

Rekordowa liczba osób pobiegnie ulicami Krakowa w niedzielę, 15 października 2017 roku, w 4. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim. Biegacze wystartują o godzinie 11 z ulicy Stanisława Lema, meta biegu i baza imprezy będzie na TAURON Arenie Kraków. Numery startowe nadano aż dziesięciu tysiącom biegaczy, ale chętnych było dużo więcej. Jedną z atrakcji towarzyszących imprezie jest kolejna odsłona organizowanej przez PZU akcji charytatywnej „Podziel się kilometrem”.


Dotychczasowe statystyki PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego są imponujące: 16 659 biegaczy, w tym 4 218 kobiet, w trzech dotychczasowych edycjach. Z roku na rok liczba uczestników imprezy dynamicznie rośnie. Sponsorem tytularnym półmaratonu jest PZU.


- W Krakowie jesteśmy od października 2014 roku. Rozpoczęliśmy wtedy współpracę przy organizacji biegów 1. PZU Cracovia Półmaratonem Królewskim. Rok później doszedł PZU Bieg Trzech Kopców, a w 2016 roku PZU Cracovia Maraton – mówi Jerzy Nowak, pełnomocnik prezesa zarządu PZU Życie - W naszej działalności charytatywnej uwagę zwraca akcja „Podziel się kilometrem”. Od piątku do niedzieli zapraszamy do strefy PZU w TAURON Arenie Kraków. W tym roku biegamy dla Piotra Boratyńskiego – dodaje.


Nad sprawnym przebiegiem półmaratonu czuwać będzie 403 przedstawicieli służb mundurowych, nie licząc policjantów. Na trasie znajdzie się też 10 karetek. Cała trasa półmaratonu została tak wymyślona, aby utrudnienia były jak najmniejsze. Najdłużej zamknięta będzie nitka wschodnia ulicy Lema – od godziny 6.00 do 18.00. Natomiast nitka zachodnia – od 9.30 do 14.30 - podobnie jak wszystkie ścieżki rowerowo-piesze na ulicy Lema i na Bulwarach Wiślanych.


Faworytami niedzielnego półmaratonu są trzykrotny triumfator Cracovia Maraton Kenijczyk Cosmas Mutuku Kyeva, Dmytro Łaszyn z Ukrainy i Etiopczyk Mengistu Zelalem oraz Ukrainka Julia Szmatenko i Polka Anna Szyszka.


- Już wiemy, że w 4. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim wystartuje rekordowa liczba osób. Aż dziesięciu tysiącom biegaczy nadaliśmy numery startowe. Względy organizacyjne, a w szczególności kwestie bezpieczeństwa, spowodowały wyznaczenie takiego limitu, bo chętnych było więcej – powiedział Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie - W tym roku pojawiła się także możliwość przebiegnięcia 5 kilometrów, będzie więc w czym uczestniczyć i co oglądać. Nie zabraknie też licznych dodatkowych atrakcji. Prognozy pogody na niedzielę są bardzo obiecujące, ma być ciepło i słonecznie. Bardzo się cieszę, że wspiera nas sponsor tytularny – PZU. Dzięki tej współpracy biegi są coraz lepsze i ściągają do Krakowa coraz więcej startujących – dodał.


Podczas niedzielnego półmaratonu na trasie pojawią się – jak zwykle – sportowcy niepełnosprawni. Ze względów bezpieczeństwa w 4. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim nie można startować na wózkach, ale do udziału zgłosiło się 26 niedowidzących i 3 niewidomych. Dużą atrakcją PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego jest niezwykła sceneria finiszu – w TAURON Arenie Kraków. Już po raz trzeci z rzędu biegacze zakończą zmagania w największej w Polsce, jednej z największych w Europie, hali widowiskowo-sportowej.


Podczas 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego, w dniach 13 – 15 października, na terenie EXPO w TAURON Arenie Kraków będzie miała miejsce kolejna odsłona organizowanej przez PZU akcji charytatywnej „Podziel się kilometrem”. Inicjatywa polega na zachęcaniu Polaków do pomagania innym. Zgodnie z propagowanym hasłem, zadaniem każdej osoby, która odwiedzi strefę „Podziel się kilometrem”, będzie pokonanie przynajmniej jednego kilometra na mechanicznej bieżni, orbitreku lub rowerku.


Za każde przebiegnięte 1000 m PZU przeznaczy 10 złotych na rzecz Piotra Boratyńskiego – podopiecznego Fundacji „Nadzieja” Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych. Piotr potrzebuje bardzo kosztownej operacji miednicy. Jego poruszającą historię można poznać oglądając serial realizowany dla TVP „Sekundy, które zmieniły życie”.


media.pzu.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty